Zákaz nažehleným límečkům. Holky ponořily těla do bahenní lázně

14. května 2015 09:43 - Praha

Tisíce dychtivých nadšenců skončilo po kolena v bahně, přesto se na překážkové dráze u Paříže náramně bavili. Třetí ročník „Mud day,“ tedy bahenního dne se stal opět výzvou, kde naprosté většině nešlo o stupně vítězů, ale o adrenalin a zábavu.

Reuters

Třináct kilometrů ve vojenském prostoru jako místo konání. Dvacet bojových překážek, včetně plazení ve vodě, sjíždění tobogánu, brodění bahnité vody, šplhání nad bazénem ledové vody.

Žádné nažehlené límečky z kanceláří, vybrané obleky a distingované chování. Tady se šlo po hlavě do všeho a zevnějšek nikdo neřešil. Ani dámy tentokrát.

Lidé chtějí zábavu a adrenalin

„Byla to hračka," zavtipkoval Nicolas Maignan pro Reuters. „Ne, vážně, bylo to docela složité, ale zvládli jsme to až dokonce, každý si to užil," dodal, když otíral bahno z obličeje. Pak teprve bylo poznat, o koho jde.

Sólo výzva, nebo ve skupinách po čtyřech. To byly dvě volby pro překonání všech připravených nástrah. Fyzický test, jakých se rozrůstá více a více po Evropě, se těší čím dál větší oblibě.

Jiný pohled na běh, více adrenalinu, vzrušení, zábavy, kontaktu s ostatními trpiteli, spolubojovníky. Když někdo nemůže, druhý pomůže. „Těžké, ale super zábava," přidal se další Samuel.

Tento závod se poprvé běžel u Paříže v roce 2013. Letošní show zabrala celkem tři dny a účastnilo se jí na 25 000 účastníků.

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce