Noční bojovka pod obřími rypadly. Jak dopadla adrenalinová show v dole?

17. srpna 2015 15:29 - Praha

Do prostor bývalého dolu dorazilo v sobotu více než dva tisíce závodníků, aby bojovali o německého silného muže a ženu v překážkovém závodu. Ferropolis nedaleko Gräfenhainichenu, tam si běžci vyzkoušeli adrenalin v noci. To vše pod dohledem obřích osvětelných rypadel.

Reuters

"Samozřejmě jsem šťastný. Nezáleží, jestli běžíte ve dne nebo v noci. Výsledek je skvělý, tohle jsem nečekal. Největší výzvou byl nedostatek světla, používal jsem čelovku, bez ní by to bylo mnohem težší," přiznal vítěz Thomas Wittwer.

V noci soutěžící museli překonat více než třicet nástrah, včetně vysokých překážek, bláta a bazénů s pěnou. Museli zdolat i stovky pneumatik, sítě, balíky slámy. Uběhnout museli přitom půlmaratón. I když jde o vzdálenost přes dvacet kilometrů, někteří se navlékli do kostýmů a pojali německého silného muže jako zábavu.

Akce se účastnili běžci z devatenácti zemí, ale ani to nestačilo, aby pokořili domácí závodníky. Vše opanovali Němci. "Celou dobu jsme makali, podílela jsem se i na organizaci, teď jsem šla závod poprvé, je to boží," rozdávala úsměvy ženská šampiónka Sara Kamzelaová.

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 září 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce