Duší byl náš. Vypil denně 16 piv a podával rekordní výkony

8. ledna 2016 08:59 - Leyland

Čtvrtého ledna uběhl přesně rok od smrti významného anglického atleta. Ten se sice narodil na britských ostrovech, svou duší a povahou však patřil také trochu k nám, obyvatelům malé země uprostřed Evropy, kteří vypijí bezkonkurenčně nejvíce piva na světě. Jeho výkony jakoby přesně korespondovaly s těmi našimi.

 

www.britishathletics.org.uk

Andy Holden by mohl být vzpomínán pro své neuvěřitelné výkony na dráze i mimo ni. Vždyť jeho čas v běhu na deset kilometrů je britským národním rekordem už 35 let. Jeho výsledek ve steeplechase, tehdejší britský národní rekord, je dodnes mezi 20 nejlepšími časy vůbec, a to od Holdenova triumfu uplynulo už 42 let. Reprezentoval svou vlast na olympiádě i mistrovstvích.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Ano, pro to všechno by mohl být vzpomínán. Ale vy si ho zapamatujete jako „toho běhajícího pivaře". Andy měl totiž ještě více než běh rád život sám. A k životu přece patří pinta pěnivého moku, ne? Tak to alespoň vnímal samotný běžec. Jak jinak si alespoň vysvětlit fakt, že Holden vpředvečer svého vítězství v Bermuda Marathonu v roce 1979 vypil deset pint piva? Přesto vyhrál, navíc v traťovém rekordu! A kdo byl někdy v Británii, tuší, že pinta je ještě o něco více než náš půllitr (1 pinta je přibližně 0,57 litru). No nechci se nikoho dotknout, ale kdo z vás to dá?

Ale to ještě pořád nebude to, proč si Andyho budete pamatovat. Jednou totiž absolvoval náročný týden „100 na 100". Během jediného týdne chtěl uběhnout 100 mil. Nějakých 160 kilometrů během týdne, to by se snad ještě dalo. Ale on do toho navíc chtěl vypít ještě 100 pint piva, 56,8 litrů. To je přes osm litrů na den. Každý den šestnáct našich piv a více než půlmaratón k tomu? Kdyby to Andy nedokázal, dodnes bychom si mysleli, že to není možné.

ČTĚTE TAKÉ: Atlet pil 40 piv denně, přesto lámal světové rekordy

Holden jakoby naplňoval heslo „žij a nech žít". Při jednom ze svých dlouhých tréninků uviděl v potoce topícího se psa. Někdo mu na krk přivázal cihlu. Když Andy psa vyprostil, rozhodl se ho ujmout. Zachráněný čtyřnožec pak Andyho věrně doprovázel při jeho dalších trénincích. A pak že alkoholismus škodí...

kü, Sport.cz

Podařilo se vám někdy vypít 16 piv za den?


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce