Rubriky:

Odjinud

Karlovy Vary ovládli rychlíci

20. května 2017 20:25 - Karlovy Vary

Keňané Wilfred Kimitei a Yvonne Jelagatová jsou novými traťovými rekordmany Karlovarského půlmaratónu. Kimitei v pátém ročníku závodu časem 1:00:54 hodiny vylepšil o sedm sekund předloňský nejlepší výkon krajana Elijaha Serema. Jelagatová zvítězila v čase 1:08:19 a loňské maximum jiné Keňanky Joyciline Jepkosgeiové pokořila o 48 sekund. Nejlepšími českými běžci byli Jiří Homoláč a Petra Kamínková.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

Pod hodnotu předchozího traťového rekordu se dostali v mužském závodě i další tři Keňané. Edwin Kiplagat a Timothy Kimeli proběhli cílem shodně tři sekundy za vítězem a o jednu sekundu se dostal pod hranici 61 minut Evans Cheruiyot.

Jelagatovou doprovodily na stupně vítězů Eutume Asefaová z Etiopie, jež také předčila dosavadní karlovarské maximum časem 1:08:40, a další Keňanka Marion Limová.

Homoláč dokončil závod patnáct sekund po nejrychlejší ženě. Kamínková na devátém místě navázala na triumf z domácího šampionátu v Pardubicích, časem 1:17:58 si ještě o dvě sekundy polepšila a opět porazila spolufavorizovanou Ivanu Sekyrovou.

ČTK

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce