Rubriky:

Odjinud

Ani teror nezastavil duhové buřiče

14. června 2017 08:38 - Londýn

I přes nedávný teroristický útok na mostě London Bridge a v přilehlém Borough Market nepřestávají Londýňané žít radostný a aktivní život. Dalšího barevného běhu se zúčastnily na dvě desítky tisíc lidí. Pětikilometrový běh pro radost zapadá do zdejší filozofie nepřestávat žít své vlastní životy beze strachu.

Reuters

Na počátku června tři útočníci v Londýně nejprve najeli dodávkou do davu lidí a později se vydali do města s noži v rukou. Jejich řádění mělo nakonec osm obětí na životech a množství dalších zraněných. Podle oficiálních míst jsou větší shromáždění lidí stále možným cílem nejrůznějších útoků. Londýňané se ale rozhodli svůj Color Run si navzdory všemu řádně užít.

Běh, kde je všechno naopak ‒ Blacklight Run

Běžci věří, že by neměli přestávat žít své vlastní normální životy, protože opak by znamenal vítězství teroru. „Pokud přestanete žít svůj život, tak oni vyhráli. Takže si myslím, že nejlepší věc, kterou můžeme udělat, je žít dál a užívat si zábavu, protože tahle akce je opravdu skvělá," řekla novinářům jedna z účastnic nesoutěžního běhu.

„Nedělat si starosti a nenechat se zastavit ve svých oblíbených činnostech," prozrazuje svůj pozitivní recept další z účastnic, řádně potřísněná směsicí barev. Dle organizátorů se na akci ve Wembley Parku dostavilo kolem 19 000 lidí. Pětikilometrová akce je známa také jako „nejšťastnějších pět kilometrů na celé planetě". Podporuje taková témata, jako jsou zdraví, štěstí a angažovanost všech.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce