Rubriky:

Odjinud

Roztomilé zviřátko muselo zemřít. Sportovkyni šlo v lese o život!

20. června 2017 08:37 - Hope

Noční můra - být sama v lese napadena divokým zvířetem - se před mladou Američankou zhmotnila ve formě roztomilého medvídka mývala. Středně velké zvíře zaútočilo na běžkyni uprostřed jejího tréninku zarostlou stezkou. Bez lékařské pomoci by zemřela v ukrutných bolestech na paralýzu všech svalů těla.

 

Profimedia.cz

Byl to krásný nový den v životě 21leté Rachel Borchové. Vyrazila si zaběhat na svůj oblíbený single track, kde stromy a keře přebíraly vládu nad vším ostatním. Asi uprostřed své trasy uviděla mývala. Ten stál opodál a vypadal vcelku přátelsky. Až když měl na dosah nohy mladé běžkyně, ukázalo se, že s ním není něco v pořádku. Zuřivě zaútočil na ty rychlé míhající se předměty v běžeckých teniskách a běžkyně instinktivně do své obrany zapojila ruce, kterými chtěla agresivní zvíře odhodit.

Zkracování trasy se tentokrát nevyplatilo. Vosy převzaly úlohu trestajících rozhodčích

Mýval byl ale rychlejší. Než Rachel stačila přehodnotit svůj záměr nebo alespoň ucuknout, zvíře se běžkyni zahryzlo do palce u ruky. „Okamžitě mi bylo jasné, že má vzteklinu," komentovala později lakonicky událost dívka. Nedaleko od ní se nacházela velká louže, kterou chtěla využít pro svou obranu. Netroufala si totiž jednou rukou zvíře bezpečně zardousit, a tak se rozhodla, že se jej zbaví pomocí vody.

Při boji se zuřivcem přišla o svůj mobilní telefon, který jí spadl právě do oné louže. Běžkyni se ale podařilo dostat zvíře na záda a ponořit jej pod hladinu, dokud se nepřestalo svíjet a škrábat. V tu chvíli povolilo také jeho sevření a dívka tak mohla vyprostit zraněnou ruku. Běžkyně ukončila svůj trénink a namířila přímo k domovu.

Matka ji odvezla do nemocnice a otec zajistil pro kontrolní testy mrtvolu zvířete. Státní centrum pro léčbu infekčních chorob potvrdilo, že šlo o případ vztekliny. Napadená sportovkyně tak vzápětí musela absolvovat šest imunizačních injekcí. Ty zabrání, aby se zhoubný virus rozšířil po nervových dráhách až do mozku a později celý organismus paralyzoval. „Vždycky jsem si myslela, že mývalové jsou taková ta milá, mazlivá zvířátka. Tento jejich obraz jsem už asi navždy ztratila," uzavřela případ mladá sportovkyně.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce