Rubriky:

Odjinud

Dotknout se nebe. Na Grand Paradisu brala dech výška i scenérie

23. července 2017 08:46 - Praha

Ve skyrunningových závodech se střetávají dva světy. První je ten běžecký, v němž extrémně náročné tratě prověří beze zbytku připravenost každého závodníka. Ten druhý je řekněme srdeční a v něm dechberoucí panoramata horského prostředí zaplavují slastným pocitem splašený sval uprostřed hrudníku. Podívejte se, v jakém prostředí se odehrál nedávný Royal Ultra SkyMarathon na Gran Paradisu.

Reuters

Na start závodu v délce 52 km s převýšením přes 4000 metrů se postavilo 270 závodníků z 27 zemí a nezměrná dřina při běhu přes sedm sedel, technicky náročných morénách i sněhových polích byla právě prostředím závodu bohatě vyvážena. „Nikdy jsem na Gran Paradisu nebyla. Závod byl extrémně tvrdý, ale lokalita naprosto úžasná. Ráda se sem vrátím, ať už závodit, nebo jen trénovat," líčila v cíli vítězka ženské kategorie Maite Maiorová ze Španělska.

Mužům i absolutnímu pořadí vládl Nepálec Bhim Gurung, který zvládl trať za 6 hodin a 41 minut a díky triumfu se probojoval do čela skyrunningového seriálu v kategorii Extreme. Maiorová, která rovněž vládne průběžnému pořadí, proběhla cílem o 84 minut později. Oba časy byly novými traťovými rekordy.

pn, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce