Rubriky:

Odjinud

Ponořte manželku do bláta. Bizarní závod získává stále více fanoušků

11. října 2017 08:17 - Praha

Desítky sezdaných párů se letos účastnily 18. ročníku severoamerického šampionátu v běhu s manželkami na zádech North American Wife Carrying Championship. Tato obskurní disciplína a genderově naprosto nevyvážená zábava získává stále na oblibě, i když jsou kvalifikační kritéria poměrně likvidační.

Reuters

Pokud se tohoto šampionátu chcete zúčastnit, musíte mít doma ideálně o několik hlav menší a o několik desítek kilogramů lehčí manželku. Stěží by vám vaše právoplatná choť povolila sňatek s někým vhodnějším jen pro účely nějaké pochybné soutěže. Zkrátka hlavní pravidlo, pomýšlíte-li na vítězství, je už od začátku přistupovat k výběru partnerky zodpovědně.

Co je tohle za rodinu?! Někdo se asi umí narodit pro vítězství

Samotná soutěž spočívá v co nejrychlejším běhu s manželkou zavěšenou nohama okolo vašeho krku, hlavou dolů. Ten běh ovšem není ani zdaleka po rovině. Překonat se svou drahou polovičkou na zádech musíte i nejrůznější překážky včetně bahenní lázně.

Někdo možná navštěvuje tyto závody jenom proto, aby svou lepší polovičku mohl beztrestně strčit do bahna ‒ navíc hlavou napřed. „Promiň, miláčku, podjela mi noha..." Pokud se vám oběma ale závod vyvede, můžete se těšit nejen na tucet bas piva nebo šek v hodnotě pětinásobku váhy ženy v librách, ale také na zájezd zdarma na mistrovství světa v namáčení žen do bahna (kromě jiného toho naklepávání a obouchávání o překážky).

Kirsten a Jake Barneyovi si tak letos díky svému prvenství přišli k 630 dolarům a jistému startovnímu místu na World Wife Carrying Championship ve Finsku. Zkusíte to s manželkou příští rok taky?

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce