3D tiskárny budoucnosti vstupují do sportovního průmyslu

11. října 2015 08:42 - Herzogenaurach

Již pár let se v odborných kruzích diskutuje o možnostech vyrábět běžeckou obuv přizpůsobenou individualitám chodidel jednotlivých běžců. Až doposud se jednalo spíše o vizionářské fantazie patřící do vzdálené budoucnosti. S nástupem 3D tiskáren se však tento přístup stává realitou.

Jedna z celosvětově největších sportovních firem přichází s novým, převratným konceptem. Tvrdí, že posune běžeckou obuv na další úroveň, na níž bude každému dostupná mezipodešev se zcela individualizovaným tlumením a podporou. Bude prý možné vyrobit v reálném čase pro každého zákazníka zvlášť botu, která bude ideálně podporovat jeho chodidlo, klenbu v místech, kde to potřebuje a tlumit více či méně zcela přesně podle jeho běžeckého stylu, dopadu jeho chodidel či rozložení hmotnosti.

Blízká budoucnost by tedy měla vypadat tak, že nakráčíte do obchodu s běžeckou obuví, trochu se proběhnete na páse, trochu postojíte na skeneru chodidel. Počítač zaznamená přesné rozměry, tvary, rozložení váhy a zahrne další aspekty. Trojdimenzionální tiskárna vytiskne mezipodešev, která vám padne doslova jako ulitá. A vy po chvilce odcházíte z obchodu v podpaží s krabicí bot, které zohledňují veškerá specifika vašich nohou. Podávání ideálních výkonů tak už nebude nic bránit.

Co dále čekat od neomezených možností, jež nabízejí moderní technologie zpracování materiálů? Na další překvapivé novinky se máme těšit v nejbližších šesti měsících.

Mohlo by vás zajímat:
Vylaďte došlap
Analýza došlapu, sken chodidla

kü, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Patička stránky: