Živě

TEST: Sportovní láhev HydraPak Stow 500 ml ‒ placatka pro rychlou hydrataci

19. června 2018 13:05 - Praha

Amerického výrobce hydratačních pomůcek HydraPak už z našich stránek znáte. Víte také, že se podílí i na mnoha dalších položkách běžeckého vybavení a jeho produkty najdete i u dalších významných značek například jako součást sportovních batohů. Tentokrát přichází ke slovu netradiční „placatka“. Alkohol do ní ale raději nelijte, pro běh existují mnohem užitečnější tekutiny!

 

archiv autora, Sport.cz

Od Stowu existují hned dvě verze ‒ litrová a půllitrová. My jsme tentokráte sáhli po půllitrové variantě, která se krásně vejde třeba do opasku Freebelt a zpříjemní vám tak středně dlouhé výběhy. Při nich určitě oceníte velkou výhodu všech „soft flasků" ‒ lze z nich vytlačit všechen vzduch, takže ani při postupném upíjení v nich tekutina po celou dobu otravně nešplouchá. Stejně jako u většiny dalších lahví i tady existují hned čtyři barevné varianty. Kromě testované tyrkysové je k mání ještě oranžová, zelená a hnědá.

Když ostatní nadávají na vedra, vy z nich můžete profitovat

Co se týče kvality zpracování a odolnosti materiálu Stow nijak nevybočuje z řady již osvědčených výrobků. Jeho precizně svařovaný termoplastický uretan vykazuje velkou odolnost jak v tahu a krutu, tak i na úrovni oděru. Pokud se vám podaří roztrhnout láhev holýma rukama nebo ji poškodit více i méně běžným používáním, jste hodni toho, abyste Terminátorovi potřásli rukou. Plná i prázdná láhev si od vás nechá líbit nejrůznější obhroublosti a nevadí jí ani, když si na ní ustelete.

Sportovní láhev HydraPak Stow 500 ml - láhev s odměrnou stupnicí.

archiv autora

Láhev Stow má výrazně elipsovitý průřez, jak se na placatku patří. Nechybí tradiční odměrná stupnice po 10 ml a se zvýrazněnými násobky 50 ml počínaje stovkou. „Pracovní teploty" sahají od mrazů až po +60 °C. Výrobcem nejsou mínusové teploty blíže specifikovány, ale skladování v mrazáku při -18 °C snáší Stow dobře. (Pokud byste v létě chtěli zamrazovat láhev naplněnou tekutinou, berte v potaz zvětšování objemu tuhnoucí kapaliny!) Teplotní rozsah nahrává také možnosti mýt láhev v myčce na nádobí. Osobně bych ale raději myl nádobu ručně, už třeba jen vzhledem k menšímu vstupnímu otvoru.

PLUSY
velmi nízká hmotnost
odolnost provedení
praktický otočný uzávěr
očko pro transport nebo ke sbalení láhve
odměrná stupnice
MÍNUSY
užší hrdlo
HMOTNOST
42 gramů
CENA
350 korun

Hrdlo láhve je téměř k nerozeznání podobné standardnímu uzávěru na PET-láhvích, ale přeci jen o kousek nesedí (zde vnitřní průměr 21 mm). Odpadá tak možnost použití standardního víčka, kdybyste náhodou někdy ztratili originál. Ten nese praktický náustek s otočným uzavíráním. Uzavřený náustek otevíráme jeho otočením proti směru hodinových ručiček v úhlu až 180°, čímž zároveň můžeme regulovat jeho průtok. Opět ani u Stowu nenajdete mezi víkem a rezervoárem žádné těsnění. Jejich konstrukce dovoluje tento zbytečný prvek vynechat, aniž by utrpěla těsnost spojení.

Praktické očko umístěné pod ventilem použijete jednak k přenášení, jednak k jednoduchému a skladnému sbalení láhve v případě, že potřebujete, aby po vyprázdnění zabírala co možná nejméně místa. Trápit může majitele snad jen užší vstupní otvor, kvůli kterému bude rezervoár pomaleji vysychat a obtížněji se čistit.

TESTOVALI JSME TAKÉ
Běžecký batoh/vesta CamelBak Ultra 10 ‒ s velbloudem až na konec světa 
Běžecký batoh/vesta Osprey Duro 6 ‒ vyběhněte ve vysoké kvalitě za rozumnou cenu 
Láhev a kalíšek HydraPak SoftFlask 500 ml a SpeedCup 200 ml ‒ hydratace nikdy nebyla měkčí

René Kujan, Sport.cz

Nosíte s sebou pití i na běh kratší než hodinu?


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce