Biatlon

Český biatlonista ve stíhačce vystoupal o 23 míst. Jinak střelecká pohroma

3. prosince 2018 20:36 - Idre

Žádné skvostné výsledky. Biatlonová záloha začala v IBU Cupu na pozicích v hloubi pole. Hlavně kvůli mizerné střelbě. Nejvýraznější českým momentem startu druholigového seriálu ve švédském Idre je vzestup Ondřeje Hoška o 23 míst ve stíhacím závodě. Ale znamenalo to jen posun z 57. příčky při startu na 34. v cíli. Minul jediný terč na poslední položce, ale jeho palebný výkon byl spíše jen výjimečným počinem. Mezi ženami bodovanou čtyřicítku uzavírala Anna Tkadlecová, ovšem se čtyřmi chybami.

Jiří Novotný, Český biatlon

Ostatní lámali střelecké rekordy. Ludmilu Horkou devět chyb seslalo na konečnou 43. příčku. Tereza Vinklárková závod nedokončila. Junior Jakub Štvrtecký (osm minel) doběhl na 43. místě a Milan Žemlička (6) skončil šestačtyřicátý.

„Z výkonu Ondry Hoška mám radost, protože konečně se někdo z kluků trefil. Věřím, že to povzbudí i ostatní...," pravil pro biatlon.cz trenér mužů Aleš Ligaun.

Nejlepším českým výsledkem v Idre zůstalo 31. místo Tkadlecové v úvodním sprintu (ve druhém sprinterském závodě byla 53.), Horká skončila 48. a 42., Vinklároková 60. a 48., Natálie Jurčová byla v prvním klání jednasedmdesátá. Z mužů sprintoval opakovaně nejlépe Štvrtecký (35. a 39.), 44. a 41. skončil Žemlička, 54. a 57. Hošek.

Reprezentační zálohu čeká po několika dnech odpočinku příprava v Jablonci nad Nisou. Druhé kolo IBU Cupu v Ridnaunu má od 13. do 16. prosince na programu singly, mixy, sprinty a stíhací závody.