Vítkovou probuzení vyneslo do dvacítky, Davidovou ale zradila střelba

Soldier Hollow

Všechny tři české reprezentantky braly body ze závodu Světového poháru na 7,5 km v americkém Soldier Hollow, kam se vrátil biatlon poprvé od ZOH 2002. Nejlepší z tria nakonec byla možná trochu nečekaně Veronika Vítková, pro níž je 19. místo v cíli maximem roku 2019. O čtyři příčky za ní skončila Eva Puskarčíková a 32. pozice patřila Markétě Davidová, kterou poněkud zradila střelba. Tři chyby byly pro úspěch ve sprintu smrtící.

Veronika Vítková byla z českých biatlonistek nejlepší

Pro Vítkovou, která ze sebe snad konečnou trochu setřásá běžecké trápení posledních osmi týdnů, jde o druhý nejlepší výsledek celé sezony. Lepší byla jen při prosincové stíhačce v Hochfilzenu, kde skončila čtrnáctá.

„Jsem moc rád za to probuzení Vítkové, která byla nejdřív docela přepadlá z výrazné nadmořské výšky, ale na trati i na střelnici se kousla. Odstřílela rychle a dokázala ve finiši stupňovat tempo," mínil pro Českou televizi asistent trenéra Jiří Holubec.

Puskarčíková musela kroužit také jen jednou po úvodní střelecké položce, ale na lyžích to byl průměr, přesto brala také slušnou porci bodů do celkového hodnocení seriálu.

Davidovou zradila střelba

Davidová udělala už vleže jednu chybu, ale výborný běh ji ještě před druhou střelbou držel na hraně elitní desítky. Vstoje však nejmladší česká závodnice dvakrát minula terč a dalších 300 metrů navíc, to byl už drtivý zásah do ambicí ohledně jejího umístění.

Davidová měla na lyžích veškerý předpoklad pro další výborný výsledek, jenže tři kola jsou opravdu moc. Škoda té střelby, ale takovou ztrátu nesjede ani ona," řekl Holubec na adresu závodnice, které devátý běžecký čas nakonec zachránil alespoň nějaký bodový zisk.

Do sobotní stíhačky ale vyrazí s odstupem téměř dvou minut na vítězku sprintu Norku Röiselandovou. Žluté číslo vedoucí ženy SP si maličko upevnila přes osmé místo Italka Wiererová, její největší rivalka a krajanka Vittozziová skončila o čtyři příčky za ní.

I když se Lucie Charvátová po předchozí zámořské zastávce od reprezentace odpojila, aby se mohla nachystat na ME, která začíná příští týden v Bělorusku, české trio svým čtvrtečním bodovým ziskem bezpečně uhájilo sedmou příčku v pořadí národů.