Rubriky:

Biatlon

Blíží se konec hvězdné kariéry? Fenomenální Fourcade má o budoucnosti jasno

8. října 2019 06:48 - Paříž/Praha

Pětinásobný olympijský šampion Martin Fourcade nevyloučil, že nadcházející sezona bude jeho poslední. Elitní francouzský biatlonista to připustil v interview pro televizi RMC. Datum, kdy se definitivně rozhodne, zda pokračovat do olympijských her v roce 2022 v Pekingu, či nikoliv, stanovil na duben příštího roku.

 

Twitter

„Je jisté, že budu závodit maximálně do (olympiády v) Pekingu. V té době mi bude 33 let a v biatlonu už stěží budu hledat nové výzvy. Chci se věnovat jiným oblastem života a také strávit více času s dcerkami," uvedl otec dvouleté Ines a čtyřleté Manon.

Jednatřicetiletý rodák z Céretu patří mezi legendy biatlonu. Na světových šampionátech vybojoval celkem 11 zlatých medailí a sedmkrát ovládl celkové pořadí Světového poháru. O kolik cenných trofejí se ještě jeho unikátní sbírka rozroste?

„Na konci sezony v dubnu 2020 se rozhodnu, jestli budu pokračovat až do ZOH v Pekingu, nebo skončím. Teď ale trénuji, a tak o tom nepřemýšlím. Soustředím se jen na blížící se sezonu," uvedl Fourcade.

Hvězdný biatlonový šampion Fourcade byl diskvalifikován! Porušil pravidla

První zastávka SP nové sezony je naplánována na konec listopadu, kdy startují závody ve švédském Östersundu.

mm, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon