Rubriky:

Biatlon

Ostuda! Blamáž, pranýřují v Německu biatlonistky. Propadají se na historické dno

17. prosince 2019 10:52 - Berlín/Praha

Obrovská česká biatlonová euforie minulých let dostala odchodem hlavní hvězdy Gabriely Koukalové ze scény zásadní ránu, která ambicióznímu sportu v tuzemsku trochu sebrala vítr z plachet. Ještě mnohem hůř se ale zatím vyrovnává s odchodem velké šampionky Laury Dahlmeierové sousední reprezentace Německa, zejména pak její ženská část.

 

Kerstin Joensson, ČTK/AP

„Krize", „další blamáž", „debakl" - takto odsuzující titulky se hemží německým tiskem nad články o výsledcích tamních biatlonistek, jejichž trápení vyvrcholilo dvanáctým místem ve štafetě při zatím poslední zastávce Světového poháru v Hochfilzenu.

„Ženská štafeta s Karolinou Horchlerovou, Denise Herrmannovou, Vanessou Hinzovou a Franziskou Hildebrandovou byla až dvanáctá. To je obrovská ostuda. Doposud byl nejslabším výsledkem olympijský propadák v Soči 2014 s jedenáctým místem," připomíná deník Bild.

Ale rozhodně nejde jen o štafetu. Ve sprintu vůbec poprvé v historii SP žádná Němka nebodovala. A už pouhý pohled na průběžné pořadí SP jasně ukazuje, že německý tým zažívá nebývalý ústup ze slávy.

Skvělá stíhačka Kristejn Puskarčíkové, polepšila si o čtyřiadvacet míst na osmé

První Němku najdete až na osmnáctém místě, na němž figuruje Franziska Preussová. Před ní jsou mimo jiné jedenáctá Markéta Davidová a patnáctá Eva Kristejn Puskarčíková.

Až na pětadvacáté pozici trůní druhá nejlepší z německého týmu Denise Hermannová. Mistryně světa, s níž se přitom počítalo, že převezme roli Dahlmeierové v přísunu medailí.

Samy závodnice už jsou ale na stesky po bývalé hvězdě alergické. „Už mě to otravuje, musím říct. Laura tady není a musíme to akceptovat," odsekla novinářům Vanessa Hinzová.

„Věříme holkám, které máme. Nemůžeme naříkat, že nemáme Lauru. Doufáme a věříme, že všechny se vyšvihnout k perfektním výkonům a předvedou fanouškům, že se obejdeme i bez Laury," neztrácí optimismus reprezentační kouč Kristian Mehringer.

Moravec a Šlesingr vynechají Světový pohár ve Francii, pojede Hornig

Ten je přesvědčen, že obrat k lepšímu může přijít ještě před Vánoci ve francouzském Le Grand-Bornand: „Když si věříte, může přijít obrat relativně rychle. Stačí jeden povedený závod a spirála výkonů se otočí."

roj, Sport.cz

Časová osa: Biatlon