Rubriky:

Biatlon

Český biatlonista druhý! A mohlo to být ještě lepší, tvrdí

13. ledna 2020 09:30 - Osrblie

Triumf měl na dosah! Ale Vítězslav Hornig se nakonec zaradoval i z druhého místa a premiérových stupňů v IBU Cupu. V nedělním sprintu v Osrblie v rámci pokračování druholigového seriálu biatlonistů jej porazil jen Philipp Nawrath z Německa, a to o 3,8 s.

 

biatlon.cz

Český junior před vánočními svátky nakoukl i do Světového poháru, teď pokračuje v nadějných výkonech v IBU Cupu.

„Je to parádní výsledek a mám z něho vekou radost. Konečně se mi po dlouhém čase podařilo ve sprintu nulovat," líčil Hornig pro web biatlon.cz. Precizní střelba přišla podle něj v pravou chvíli. „Protože od kluků ze servisu jsem měl i úžasně připravené lyže, možná vůbec nejlepší, na jakých jsem kdy jel! A proto je škoda, že jsem v posledním kole udělal chybu. Ve stoupání je tam otočka o 180 stupňů, už jsem nedával moc pozor a na ledové plotně jsem si vnitřní lyží podsekl nohu. Třeba mohl být ten výsledek ještě o něco lepší," pokračoval.

Krčmář vybojoval nejlepší umístění zimy, žluté číslo získal vítěz Fourcade

Nad jeho výklonem se rozplýval trenér Aleš Ligaun. „Takový závod, jako dnes prožil Víťa Hornig, potřebuje občas každý biatlonista. Vše se mu sešlo – bezchybná střelba, kvalitní běh i výborně připravené lyže. Věřím, že ho to hodně povzbudí. Poznal, kam až může vystoupat," pravil trenér na adresu momentálně nejúspěšnějšího svěřence. „Z výkonů ostatních kluků jsem ale rozpačitý. Nebyli přesvědčiví v běhu, ani na střelnici," dodal.

Jak si vedli další Češi? Adam Václavík obsadil 33. místo, Ondřej Hošek 58. a Milan Žemlička skončil 63. v pořadí. V kategorii žen byla Lída Horká 28. a podruhé v této sezóně bodovala, 30. skončila juniorka Tereza Vinklárková, 53. Anna Tkadlecová a 64. Natálie Jurčová. Vyhrála Ruska Jekatěrina Pavlovová.

V předešlém zkráceném vytrvalostním závodě obsadil šesté místo Václavík, Hornig byl dvě příčky za ním a Žemlička skončil na 12. pozici. V závodě žen byla Vinklárková 20. a Tkadlecová obsadila 31. místo. Nebodovali Hošek (53.), Horká (45.) a Jurčová (51.). V kategorii mužů vyhrál Nor Endre Stroemsheim, mezi ženami Ruska Jekatěrina Glazyrinová.

vap, Sport.cz