Krčmář vybojoval nejlepší umístění zimy, žluté číslo získal vítěz Fourcade

O nejlepší individuální výsledek českých biatlonistů při čtvrtém dílu Světového poháru v německém Oberhofu se postaral Michal Krčmář, jenž patřil mezi nejlepší běžce závodu na 15 km s hromadným startem. Přes čtyři trestná kola byl v cíli devátý, což je jeho maximem této zimy. Jeho krajan Ondřej Moravec zase naopak zvládl v těžkých podmínkách solidně střelbu a 12. místo také bral. Prvenství slaví Francouz Martin Fourcade, který při absenci dosavadního lídra Johannese Boea převzal žluté číslo.

Michal Krčmář v závodě s hromadným startem v Oberhofu.

Krčmář odstřílel úvodní položku rychle a čistě, takže odjel šestý. Vedoucí balík devíti závodníků táhli Norové a Francouzi, český reprezentant ale neměl problém jejich tempo akceptovat. Moravec na tom byl přece jen hůř, vleže minul terč poslední ranou a figuroval na 22. místě.

Druhou střeleckou zastávku zvládl ze špičky čistě jen domácí Peiffer a střelnici opustil s náskokem 22 vteřin. Chybujících biatlonistů byla spousta, takže když dal Moravec nulu, poskočil na devátou příčku. Krčmář byl těsně za ním, přestože musel absolvovat 300 metrů navíc.

Poryvy větru, který se navíc na střelnici točil, míchaly pořadím i při stojce. Před původně vedoucího německého závodníka se tak dostala francouzská dvojice Fourcade, Desthieux. Krčmáře další dvě chyby srazily na 20. místo, Moravec po třetí položce kroužil jen jednou a tak se i při pomalejším běhu udržel těsně před svým krajanem.

Fourcade sice minul terč svou poslední ranou, přesto s půl minutovou nemohl o 79. pohárové prvenství v kariéře přijít. Peiffer ve finiši úspěšně naháněl Desthieuxe.

Oba Češi dali závěrečnou stojku čistě, Krčmář pak těžil z výborného běhu na posledním kilometru a vytáhl se na 9. místo v cíli. „Celou dobu jsem se cítil dobře, lyže jely fajn a pro mě je to potvrzení, že opravdu dokážu jezdit vpředu," těšilo Krčmáře. Moravec byl rovněž spokojený s dvanáctou příčkou.