Charvátová získala slušnou porci bodů, Davidová si odstřelila účast ve stíhačce

Ruhpolding/Praha

Jediná česká biatlonistka se kvalifikovala při Světovém poháru v německém Ruhpoldingu do nedělního stíhacího závodu. Je to trochu překvapivě Lucie Charvátová, která za 15. místo v závodě na 7,5 km brala slušnou porci bodů. Velký pokles formy ale trápí Markétu Davidovou, po čtyřech chybách na střelnici skončila hluboko v poli poražených a nevešla se mezi 60 účastnic stíhačky, stejně jako zbývající dvě krajanky.

Norská biatlonistka Tiril Eckhoffová si běží pro triumf v Ruhpoldingu.

Páté prvenství letošní zimy, kterým získala i žlutý trikot vedoucí závodnice seriálu, vybojovala Tiril Eckhoffová. „Nakopla jsem tempo hned od začátku. Věděla jsem, že po dvou bezchybných položkách to musím dát na lyžích, a měla jsem sil dost až do cíle," líčila vítězná Norka. Vstupenkou do elitní pětky byla nutnost čisté střelby.

Charvátová se netrefila až úplně poslední ranou na své druhé položce. „Strhla jsem spoušť trochu vlastní netrpělivostí. Náladu mi to ale nezkazí. Když solidně zafungovala střelba, chtěla jsem na konci ještě zrychlit, ale poslední kilometr už mě braly křeče," líčila nejúspěšnější z reprezentantek v České televizi.

Italská biatlonistka Dorothea Wiererová (vlevo) a Slovenka Ivona Fialková v závodu SP na 7,5 km v Ruhpoldingu.

Davidová dvakrát minula terč už vleže. Zejména ji musela mrzet poslední rána, kterou dlouho odkládala a nakonec stejně nebyla úspěšná. Dvě chyby pak přišly i na stojce, bylo z toho pro ni celkem 600 metrů na trestném kole.

„Podmínky pro střelbu přitom byly dobré, počasí na dvě nuly, jenže já to nezvládla. Lyže mi jely slušně, o to víc mě štve, když sprint dám za čtyři," říkala Davidová, pro niž je konečné 71. místo v cíli nejhorším pohárovým výsledkem kariéry. „S takovým střeleckým výsledkem opravdu nemohla pomýšlet na nic dobrého. Bohužel bude Lůca Charvátová ve stíhačce jedinou z našich holek," říkal asistent trenéra Jiří Holubec

Neuspěly ani Jessica Jislová a Tereza Voborníková. Sice měly obě střelbu nepatrně lepší než Davidová, ale běžecky hodně zaostávaly. Nachlazená Eva Kristejn Puskarčíková nebyla ze zdravotních důvodů schopná nastoupit a trenéři ji šetřili pro páteční štafetu. „Když bude nejhůř, museli bychom premiérově nasadit juniorku Voborníkovou," uvažoval Holubec.