Rubriky:

Biatlon

Naštvaný Krčmář: Není omluvy, ale fakt nevím, co se stalo, terče divně zvonily

23. ledna 2020 20:43 - Pokljuka

Záhy bylo jasné, že žádná česká radost nepřijde, od první střelby bylo vše špatně. S formou se nepotkávají čeští biatlonisté v Pokljuce při posledním dílu SP před únorovým MS v Anterselvě. Platí to i o Michalu Krčmářovi. Na úvod zastávky ve slovinském středisku zaznamenal 61. místo ve vytrvalostním závodě, na body dosáhl jen Ondřej Moravec - v cíli pětadvacátý. Ale i on byl rozladěný.

 

Český biatlon, ČTK

„Dneska pro můj výkon není omluvy," hodnotil pro biatlon.cz Krčmář, v seriálu nejvýše postavený český mužský zástupce. Uhájil 22. příčku a kvalifikoval se do nedělního závodu s hromadném startem. Moravec zůstal 27. a bude plnit roli prvního náhradníka.

Jelo se poprvé na nových, náročnějších tratích. Na střelnici ale podle závodníků byly ideální podmínky. „Dařilo se mi i na tréninku. Většinou aspoň tušíte nějakou příčinu, ale já dnes fakt nevím, co se stalo," lamentoval Krčmář a všiml si zvláštního detailu. „Terče divně zvonily."

Otec Boe se vrátil jako vítěz. Žádný Čech se nevešel do první dvacítky

Na trati se necítil tak úplně zle, mohlo jej těšit, že se držel plná dvě kola s vítězným Norem Johannesem Böem. „Ale když jsem dal druhou dvojku vleže, tak jsem absolutně neměl morál jet. Byl jsem na sebe naštvaný, s lepší střelbou by byl i běžák lepší. To říkám na rovinu," přemítal zklamaně. O nedělní start ale nepřišel.

Noční můra české biatlonistky: Štafeta je pro mě spirálou hrůzy, smutní Charvátová

Zato Moravec zřejmě zůstane mimo. „Měl jsem za cíl kvalifikovat se do masáku, což bohužel o chlup nevyšlo. Měl jsem štěstí, že jsem potkal Eberharda, to mi hodně pomohlo. Tři čtyři kola jsem se docela dobře svezl. Sníh byl skluzný a jelo to dobře. Už včera jsem tratě trochu přehodnotil. První den jsem si myslel, že je to šílenost. Dnes říkám, že se to dá. Sjezdy byly v klidu. Jde o trať, kde není moc místo na odpočinek, i ve sjezdech musíte pracovat. Samozřejmě to bude těžší, když bude pomalejší sníh," pravil Moravec pro biatlonový web.

V pátek se v Pokljuce jede vytrvalostní závod žen, opět se startuje ve 14:15. Muži si zazávodí v sobotu, kdy jsou na programu mixy.

vap, Sport.cz

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.