Rubriky:

Biatlon

Tisíce fandů pohromadě na biatlonu v Novém Městě? Zatím žádná zvláštní opatření, hlásí Babiš

25. února 2020 21:10 - Praha

Případná omezení velkých sportovních akcí včetně SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě Bezpečnostní rada státu v úterý večer neřešila. Zatím zvláštní opatření kvůli šíření koronaviru nutná nejsou, řekl novinářům premiér Andrej Babiš.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Situace se ale podle všeho může rychle změnit. "Podle vývoje situace se k tomu vrátíme nejspíš v pondělí. V současnosti si ale myslím, že není důvod k nějakým radikálním opatřením," uvedl Babiš. Případná opatření jsou podle něj v gesci ministerstva zdravotnictví, které o nich v současné době neuvažuje.

Na Vysočině se při SP biatlonistů očekává účast desetitisíců fanoušků, kteří budou elitu sledovat v prvním pokračování seriálu po nedávném MS v Itálii. Nebude to nakonec problém?

KOMENTÁŘ: Biatlonisté přivezli o dvě medaile víc, než se všeobecně očekávalo

Pořadatelům zatím dělá starosti spíše počasí. Sníh po teplu a dešti z trati mizel, ale zatím je ho stále dost na to, aby se šest naplánovaných závodů od 5. do 8. března mohlo uskutečnit.

SP se v Novém Městě na Moravě konal dosud pětkrát. Poprvé se zde závodilo před osmi lety, poté v rámci mistrovství světa o rok později a znovu v letech 2015, 2016 a předloni před Vánoci. Rozpočet akce se pohybuje okolo 65 milionů korun.

Kvůli šíření koronaviru v řadě zemí v minulých dnech zrušili několik velkých sportovních akcí. Jde zejména o sportovní klání v Číně, kde bylo například na příští rok odloženo březnové halové mistrovství světa v atletice v Nan-ťingu, zrušena byla pro letošní rok také Velká cena Číny formule 1. V Itálii byly o víkendu odloženy čtyři zápasy fotbalové ligy.

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon