Živě

Fourcade kritizuje rozhodnutí o Novém Městě. Přijdeme o nejlepší atmosféru na světě, lituje Bö

2. března 2020 14:18 - Praha

Rozčarování z rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, nechat kvůli strachu ze šíření koronaviru proběhnout tento týden závody Světového poháru biatlonistů v Novém Městě na Moravě bez fanoušků, neskrývají vedle českých závodníků ani světová esa.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třeba fenomenální Nor Johannes Thingnes Bö rozhodnutí českých orgánů velmi lituje. „Je to velká rána přijet do Nového Města, kde nebudou fanoušci. Vydobyli si tam v rámci Světového poháru velké renomé právě kvůli obrovské divácké kulise desítek tisíc fanoušků na tribunách i podél tratí,“ řekl desetinásobný mistr světa a olympijský vítěz norskému listu VG.

„Zároveň se dají snadno pochopit důvody, proč se úřady takto rozhodly v době, kdy země má první případy nákazy. Člověk si pak uvědomí, jak je věc vážná, když se přistupuje k takovýmto rozhodnutím," dodal aktuálně třetí muž Světového poháru.

Jako sex bez orgasmu! A bez druhé osoby. Biatlonisté nechápou, proč se pojede bez diváků

Situace nicméně lituje i jeho bratr Tarjei. „Divácká atmosféra je v Novém Městě nejlepší v celém Světovém poháru. Často tam neslyšíme ani vlastní dech, když přijíždíme na střelbu," připomíná Nor, o jak skvělý zážitek biatlonisté tentokrát přijdou.

Nad verdiktem kolem závodů v České republice kroutí hlavou i první muž Světového poháru Martin Fourcade.

„Nekonzistentnost kolem koronaviru pokračuje. Čeští fanoušci nesmějí na závody, zároveň ale není problém to, že tam přijede celá biatlonová karavana, která ani ne čtrnáct dnů předtím byla v Itálii," rozhořčuje se hvězdný Francouz na svém twitterovém účtu.

roj, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.