Rubriky:

Biatlon

Konec! Biatlonista, který zářil na MS i olympiádách, uzavírá kariéru

19. dubna 2020 19:12 - Vídeň

Další známé jméno mizí ze scény! Po Michalu Šlesingrovi, Martinu Fourcadeovi či Kaise Mäkäräinenové ukončil biatlonovou kariéru po nedávno skončené sezoně i Dominik Landertinger, nejúspěšnější rakouský závodník.

 

Petr Slavík, Český biatlon

Dvaatřicetiletý biatlonista opakovaně zářil při vrcholných událostech. Čtyřmi medailemi z olympijských her a pěti z mistrovství světa si vrchovatě splnil sen.

"Jsem vděčný, že jsem toho všeho mohl dosáhnout," oznámil dnes mistr světa ze závodu s hromadným startem z roku 2009. V širší špičce dokázal setrvat více než deset let. Jeho poslední velkou medailí je bronz z vytrvalostního závodu z letošního únorového šampionátu v Anterselvě. Po předchozích slabších výsledcích si spravil chuť.

https://www.facebook.com/biathlonworld1/posts/2878449752202375

"Snil jsem o tom, že kariéru završím solidním výsledkem. Díky medaili z Anterselvy mám pocit, že odcházím jako vítěz," řekl Landertinger.

Další legenda se loučí. Finský usměvavý rychlík, který nikdy nenašel olympijské štěstí

Zpětně může litovat, že začal trýznit své tělo příliš brzy. "Ve čtrnácti jsem trénoval jako osmnáctiletí a v osmnácti jako dvaadvacetiletí. Proto jsem byl ve dvaceti mistrem světa," vzpomínal. "Ale jako mladý jsem nemyslel na své tělo," dodal.

Častokrát byl přetrénovaný, před třemi lety dokonce musel na operaci s ploténkou. Přinutilo ho to ke změně. "Až v posledních letech jsem byl trpělivý a zkušený. A dokázal najít rovnováhu mezi zátěží a odpočinkem. Ale velký objem v tréninku už nezvládnu, to pak ráno vstávám, jako by mi bylo pětašedesát. Úspěchů si vážím a každá medaile má svůj příběh. Ale nejsem chamtivý a už víc nechci," dodal. Hlavně se nyní těší na čas s rodinou a ročním synem.

vap, ČTK, Sport.cz

ČT sport Oberhof - štafeta mužů 4x7,5 km konec
20210115T14:30:00+0100
Oberhof - štafeta mužů 4x7,5 km
Oberhof - štafeta mužů 4x7,5 km
Oberhof - štafeta mužů 4x7,5 km

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.