Rubriky:

Biatlon

Už opravdu stačilo! Ženský biatlon přichází po Vítkové o další závodnici

25. dubna 2020 08:28 - Bratislava/Praha

Hned o dvě závodnice přišel ve čtvrtek ženský vrcholový biatlon. Nejenže se svou kariéru rozhodla v jednatřiceti letech ukončit česká reprezentantka Veronika Vítková, sbohem dává i stejně stará Slovenka Terézia Poliaková.

 

Profimedia.cz

Rozhodnutí skončit uzrálo v dlouholeté slovenské reprezentantce na začátku dubna, kdy slavila narozeniny. Své místo chce přenechat mladším kolegyním.

„Už opravdu stačilo. Neustále jsem spoléhala na to, že to bude lepší, ale nebylo. To mě už nebavilo. Ani zdravotně na tom nejsem nejlépe," řekla deníku Šport Poliaková, jenž ve Světovém poháru závodila od roku 2012. Podílela se na pátém místě ženské štafety na ZOH 2018 v Pchjongčchangu i o rok později na šesté příčce z MS.

Končím, hlásí Vítková. Zdravotní trable? Kdepak, důvod je radostný

„Ještě mě zkoušeli přemlouvat a lámat i po sezoně, abych vydržela do pekingské olympiády, že jsou to jen dva roky. Pro mě jsou to až dva roky. Chtěla jsem skončit s dobrým pocitem ze závodů, ale bohužel to se mi nepodařilo," uvedla rodačka z Brezna, která měla během koronavirové pandemie na přemýšlení o konci kariéry spoustu času.

Slovenská biatlonistka je terčem nadávek na sociálních sítích, uvažuje o konci

„Vyšlo mi, že skončit bude lepší řešení. Byla jsem u svých lékařů a ti mi řekli, že pokud plánuji děti, měla bych dát svému tělu pauzu," prozrazuje Poliaková a přemýšlí, kam nyní budou směřovat její další kroky.

„Vidím se buď ve sportu, například jako kondiční trenérka, nebo v gastronomii. Jsem dobrá kuchařka. Možná ve státní správě. Možná budu drsná policistka. Neumím si ale pro sebe představit sedavé zaměstnání," uzavírá dnes již bývalá biatlonistka.

škv, Sport.cz

ČT sport Kontiolahti - sprint žen na 7,5 km konec
20201203T16:30:00+0100
Kontiolahti - sprint žen na 7,5 km
Kontiolahti - sprint žen na 7,5 km
Kontiolahti - sprint žen na 7,5 km

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.