Rubriky:

Biatlon

Letními biatlonovými mistry ve sprintu jsou Moravec a Charvátová

29. srpna 2020 15:40 - Letohrad

Ondřej Moravec díky bezchybné střelbě vyhrál sprint na mistrovství republiky v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu. V závodě žen obhájila loňský titul Lucie Charvátová.

 

ČOV/Pavel Lebeda

Šestatřicetiletý Moravec si po loňské neúčasti na šampionátu dojel pro titul s nulou chyb na střelnici. Loňský mistr Michal Krčmář sice předvedl skvělý běh, ale s dvěma trestnými koly za zkušenějším reprezentačním kolegou zaostal o pět sekund. Třetí skončil loni stříbrný Tomáš Krupčík.

Také Charvátová měla lepší střelbu než její dvě hlavní rivalky. Bronzová medailistka ve sprintu z letošního MS v Anterselvě minula jen jednou, zato Markéta Davidová dvakrát a skončila stejně jako loni druhá. Na třetím místě dojela Jessica Jislová, jež na bronzové pozici vystřídala reprezentační kolegyni Evu Kristejn Puskarčíkovou, která se zotavuje z boreliózy.

Lucie Charvátová.

Vlastimil Vacek, Právo

V neděli se v Letohradu uskuteční stíhací závody.

Dojetí, slzy! Nastávající česká biatlonová maminka se teď těší na překvapení

MČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu - sprint:
Muži:
1. Moravec 25:42,4 (0 tr. okruhů)
2. Krčmář -5,3 (2)
3. Krupčík (všichni SKP Kornspitz) -57,5 (2)
Ženy:
1. Charvátová 20:33,4 (1)
2. Davidová -45,2 (2)
3. Jislová (všechny SKP Kornspitz) -1:11,7 (2)
ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.