Biatlon

Bývalá biatlonová šampionka znovu závodila. Lehce porazila všechny soupeřky

8. září 2020 11:17 - Kontiolahti

Ukončila kariéru, ale během víkendu už si zase připisovala vítězství. Hned hattrick. Finská biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová vyhrála tři závody letního mistrovství své země v Kontiolahti. Vydařenou kariéru přitom už v březnu definitivně uzavřela. Po čerstvých triumfech hned ujistila, že šlo jen o kratičký návrat k závodění.

Český biatlon, Petr Slavík

„Víkend s proběhnutím a střelbou. Bylo příjemné vystoupit na chvíli z komfortní zóny," napsala bývalá excelentní závodnice na sítě po soubojích.

Tituly si sedmatřicetiletá držitelka šesti medailí z MS připsala ve štafetě v barvách domácího Kontiolahti, pak i ve sprintu, když stříbrnou Venlu Lehtonenovou porazila s velkým náskokem 53,5 sekundy. Ve vytrvalostním závodě byla za Mäkäräinenovou o minutu druhá původem Běloruska Nastassia Kinnunenová.

"Příští týden už ale zase v trenérské roli," dala Finka najevo, že šlo jen o kratičkou závodní epizodu.

vap, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.