Rubriky:

Biatlon

Bývalá biatlonová šampionka znovu závodila. Lehce porazila všechny soupeřky

8. září 2020 11:17 - Kontiolahti

Ukončila kariéru, ale během víkendu už si zase připisovala vítězství. Hned hattrick. Finská biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová vyhrála tři závody letního mistrovství své země v Kontiolahti. Vydařenou kariéru přitom už v březnu definitivně uzavřela. Po čerstvých triumfech hned ujistila, že šlo jen o kratičký návrat k závodění.

 

Český biatlon, Petr Slavík

„Víkend s proběhnutím a střelbou. Bylo příjemné vystoupit na chvíli z komfortní zóny," napsala bývalá excelentní závodnice na sítě po soubojích.

Tituly si sedmatřicetiletá držitelka šesti medailí z MS připsala ve štafetě v barvách domácího Kontiolahti, pak i ve sprintu, když stříbrnou Venlu Lehtonenovou porazila s velkým náskokem 53,5 sekundy. Ve vytrvalostním závodě byla za Mäkäräinenovou o minutu druhá původem Běloruska Nastassia Kinnunenová.

"Příští týden už ale zase v trenérské roli," dala Finka najevo, že šlo jen o kratičkou závodní epizodu.

vap, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.