Test v ostré konkurenci. Davidová těsně pod stupni

7. září 2020 21:16 - Altenberg

Při těžkém testu v převážně německé konkurenci čeští biatlonisté na stupně nepronikli. Nejvýše se při tamní letním národním mistrovství v Altenbergu prodrala Markéta Davidová v závěrečném stíhacím závodě. Skončila čtvrtá půl minuty za třetí Janinou Hettichovou. Němci bojovali o zbylá místa v nominaci pro úvod SP, Češi na výběr moc nemají, ale po domácím mistrovství v Letohradu to byl další důležitý letní test.

 

Instagram Markéty Davidové

Za Davidovou byla ve stříhačce z českých zástupkyň Lucie Charvátová sedmá. Jessica Jislová uzavřela první desítku. Tereza Voborníková skončila čtrnáctá a Klára Polednová sedmnáctá.

Osmý mezi muži skončil Michal Krčmář, startoval přitom ze třinácté příčky po sprintu. Sedmnáctý byl Jakub Štvrtecký, 23. Tomáš Mikyska, 25. Vítězslav Hornig a 26. Mikuláš Karlík. Střelecky se závod vůbec nevydařil 28. Ondřeji Moravcovi.

Letní biatlonové tituly ve stíhačce získali Krčmář a Charvátová

Závod ovládli domácí Denise Herrmannová a Simon Schempp.

Ve sprintu Davidová patřila k nejrychlejším běžkyním, ale tři chyby na střelnici jí nedovolily vystoupat výš než na osmou příčku. Hned za ní dojela Jislová, Charvátové patřilo třinácté místo. Voborníkové dvacáté.

Z mužů se běžecky velmi dobře drželi devátý Štvrtecký a třináctý Krčmář. Moravec skončil devatenáctý, hned za ním byli Mikyska a Žemlička.

Vykulené oči a žádné bikiny. Biatlonová kráska překvapila

I sprint v ženském provedení vyhrála Herrmannová, mezi muži prvenstvím překvapil Dominic Schmuck.

Ve zkrácených vytrvalostních závodech z Čechů byla nejlepší jedenáctá Davidová. Charvátové patřila čtrnáctá příčka a Jislová byla na šestnácté pozici.

Sem už nevkročím, slibovala si Koukalová. Ale znovu nasadila lyže, vzala zbraň!

Závodu se zúčastnili i dva Češi, kteří na rozdíl od svých kolegů neabsolvovali další program. Adam Václavík obsadil 12. příčku. Junior Jakub Kocián dojel pětatřicátý.

vap, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.