Ukrajinská biatlonistka Žuravoková přerušuje kariéru. Je těhotná!

27. října 2020 06:14 - Kyjev/Praha

Do nadcházejícího nového ročníku Světového poháru v biatlonu, který by měl začít 28. listopadu ve finském Kontiolahti, nezasáhne. Ukrajinská reprezentantka Julia Žuravoková přerušuje kariéru. Důvod je prozaický: 25letá závodnice očekává narození potomka!

 

Profimedia.cz

„Chci se s vámi podělit o nádhernou a pro mne velmi důležitou novinku: budu mámou! Jsem neuvěřitelně šťastná, že se naše rodina rozroste o miminko, ale to ještě neznamená, že plánuji se sportem skončit. Mám motivaci a už netrpělivě očekávám, kdy budu moci znovu reprezentovat. Radujte se ze života a užívejte si každou chvíli," napsala svým fanouškům na Twitteru.

Juniorská mistryně světa z roku 2015 a juniorská šampionka ve smíšené štafetě o rok dříve z ME v Novém Městě na Moravě startovala loni více v IBU Cupu, kde třikrát vystoupila na stupně vítězů. Na loňském MS v Östersundu obsadila 14. místo, jejím maximem v SP je 10. příčka z Östersundu v roce 2016.

mm, Sport.cz

ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.