Čeští biatlonisté zažili v Oberhofu propadák

Oberhof

V německém Oberhofu pokračuje seriál Světového poháru v biatlonu a druhý týden závodů v Durynském lese nezačal pro český tým decimovaný koronavirem vůbec dobře. Nejlepší z reprezentantů skončil ve sprintu na 10 km Ondřej Moravec, který obsadil 58. pozici, Jakub Štvrtecký skončil na 77. první pozici a junior Mikulaš Karlík dokonce dojel úplně poslední na 99. příčce. Závod vyhrál Nor Johannes Bö, ve Světovém poháru si připsal 51. výhru.

Nor Johannes Thingnes Bö na střelnici během sprintu na 10 km v Oberhofu, kde si dojel pro vítězství.

Přesně střílející Bö zvítězil o 12,4 vteřiny před krajanem Sturlou Holmem Laegreidem a dál vede pořadí SP. Třetí byl Němec Arnd Peiffer.

Šestatřicetiletý Moravec udělal dvě chyby při střelbě vleže, stojku odstřílel čistě a za vítězem zaostal o téměř dvě a půl minuty. "Byly to chyby, které mě mrzí, ale zpátky to nevezmu. Dvě tady je strašně moc," řekl Moravec České televizi.

Ondřej Moravec na střelnici. Ilustrační foto.

Jakub Štvrtecký jel čtyři trestná kola a skončil sedmasedmdesátý, junior Mikuláš Karlík netrefil pět terčů a při premiéře mezi elitou dojel na 99. pozici, poslední z klasifikovaných.

Český tým mužů je výrazně prořídlý kvůli koronaviru. V karanténě jsou Michal Krčmář, Adam Václavík, Tomáš Krupčík, Vítězslav Hornig či Milan Žemlička.

Junior Karlík přijel narychlo a na páteční štafetu by mohl dorazit Jonáš Mareček, pokud si ve čtvrtek vyjede na IBU Cupu v německém Arberu kvalifikační body pro SP.

Ve čtvrtek poběží sprint ženy, kterým se nákaza covidem-19 vyhnula a zůstaly v plném složení. Následovat budou v pátek (muži) a v sobotu (ženy) štafety a v neděli program v Oberhofu zakončí závody s hromadným startem.