Rubriky:

Biatlon

Propadák! Olympijská šampionka v biatlonové premiéře zažila fiasko

14. ledna 2021 13:38 - Bayerisch Eisenstein/Praha

Olympijské vítězce v běhu na lyžích Stině Nilssonové premiéra v druhém nejvýznamnějším biatlonovém seriálu IBU Cupu nevyšla. Sedmadvacetiletá Švédka obsadila v dnešním sprintu v bavorském Arberu u českých hranic 99. místo ze 130 startujících.

 

Instagram Stiny Nilssonové

Nilssonovou při debutu nepodržela střelba ve stoje, v níž udělala čtyři chyby. Celkově musela na pět trestných okruhů a na vítěznou Taťjanu Akimovovou z Ruska ztratila bezmála čtyři minuty. Hlavně byla ráda, že má premiéru za sebou. "Bylo to těžké - při střelbě i ve stopě. Ale to se dalo čekat. Jsem si jistá, že ostatní mají větší očekávání než já sama," řekla Nilssonová švédské televizi.

Úřadující olympijská vítězka v běžeckém sprintu a dvojnásobná mistryně světa se rozhodla změnit sportovní odvětví teprve loni na jaře. Ráda by se prosadila do Světového poháru, k tomu má ale v silném švédském týmu zatím daleko.

Výhledově se Nilssonová může pokusit přiblížit krajance Magdaleně Forsbergové, jež také nejprve reprezentovala Švédsko v běhu na lyžích a po přechodu k biatlonu se stala šestkrát mistryní světa a šestkrát vyhrála hodnocení Světového poháru. V uplynulé sezoně biatlonového SP skončila celkově třetí a ovládla hodnocení sprintu další bývalá úspěšná běžkyně Denise Herrmannová z Německa.

ČTK

Časová osa: Biatlon

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.