V nominaci českých biatlonistů na MS jsou tři nováčci

1. února 2021 11:10 - Praha

V nominaci českých biatlonistů na mistrovství světa v Pokljuce, jež začne příští středu 10. února, jsou tři nováčci. Vedle tradičních opor se ve Slovinsku představí Mikuláš Karlík, Milan Žemlička a Tereza Voborníková.

 

Petr Slavík/Český biatlon

Mužský tým na základě výsledků ve Světovém poháru tvoří medailisté z MS a ZOH Michal Krčmář s Ondřejem Moravcem a také Jakub Štvrtecký. Na mistrovství Evropy v Polsku si minulý týden vyjeli nominaci debutanti Karlík a Žemlička, jenž v této sezoně poprvé bodoval v SP.

Tato pětice šampionát v Pokljuce zahájí, ale tým se ještě může v průběhu akce změnit. "Vracejí se nám další závodníci po prodělaném covidu-19 nebo po karanténě. Budou startovat na IBU Cupu v Osrblí, který je paralelně s mistrovstvím světa, ale třeba štafeta se jede až ke konci šampionátu," uvedl na svazovém webu reprezentační trenér Ondřej Rybář. Tým by tak mohli doplnit Tomáš Mikyska, Tomáš Krupčík, Adam Václavík nebo Vítězslav Hornig.

U žen sázka na jistotu

U žen byla situace jasnější, nominaci mělo jistou stabilní kvarteto ze Světového poháru Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová a Eva Puskarčíková. Doplnila je dvacetiletá Voborníková, jež v této sezoně bodovala v šesti ze sedmi závodů nižšího IBU Cupu.

Markéta Davidová je českou medailovou nadějí pro MS

Petr Slavík/Český biatlon

"Terka je pátou nominovanou ženou, ale zatím neodjíždí na Pokljuku. Po evropském šampionátu bude mít trochu upravenou přípravu, která směřuje především k mistrovství světa juniorů," připomněl Rybář další z vrcholů sezony, který odstartuje šest dní po konci šampionátu dospělých.

Část české reprezentace odjela k přípravě do dějiště MS už dnes. Krčmář, který v pátek a v sobotu závodil na ME a získal stříbro ve stíhačce, se připojí v úterý. Karlík a Žemlička ve středu. Charvátová a Puskarčíková přicestují do Pokljuky z Itálie, kde zůstaly po posledním SP v Anterselvě.

Nominace českých biatlonistů na MS v Poklujce (10. až 21. února):
Muži:
Mikuláš Karlík
Michal Krčmář
Ondřej Moravec
Jakub Štvrtecký
Milan Žemlička
Ženy:
Markéta Davidová
Lucie Charvátová
Jessica Jislová
Eva Puskarčíková
Tereza Voborníková
ČTK

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: