Bělorusku vzali další velkou akci

16. května 2021 16:28 - Vídeň

Předpoklady se naplnily, na další velkou akci mohou v Bělorusku zapomenout. Biatlonové středisko Minsk-Raubiči nebude kvůli situaci v zemi hostit na začátku března 2022 plánované závody Světového poháru. Raubiči v kalendáři nahradí finské Kontiolohati.

 

biatlon.cz

O odebrání pořadatelství SP v Raubiči rozhodla výkonná rada Mezinárodní biatlonové unie (IBU). V Bělorusku panuje od loňského znovuzvolení prezidenta Alexandra Lukašenka napjatá situace a země je terčem kritiky kvůli podezření z porušování lidských práv.

Vzhledem k tomu, že Kontiolahti převzalo březnový závod, nebude hostit úvod SP, jak se původně plánovalo. Sezona tak odstartuje 26. listopadu ve švédském Östersundu, kde biatlonisté absolvují do 5. prosince dva díly seriálu.

Odebrání MS bylo bezdůvodné, je to precedens, tvrdí Bělorusové

Do Nového Města na Moravě se Světový pohár vrátí v roce 2023.

Bělorusko před časem přišlo i o spolupořadatelský podíl na nadcházejícím hokejovém MS. Federace to zdůvodnila bezpečnostními důvody.

Nebude pořádat ani MS moderních pětibojařů, které dostala Káhira.

Potvrzeno! Letošní hokejové MS se v Bělorusku konat nebude

Místo Minsku bude MS moderních pětibojařů hostit Káhira

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.