Pohledné, talentované, inteligentní. České biatlonistky se pochlubily!

31. května 2021 07:45 - Praha

Nejsou jen krásné a talentované, ale jsou i nesmírně chytré. České biatlonové reprezentantky, které tvoří oporu týmu, se všechny mohou pyšnit vysokoškolskými tituly druhého stupně. Dvě magistry, dvě inženýrky... Na tyhle holky si zkrátka hned tak s něčím nepřijdete.

 

Český biatlon/Petr Slavík

Už to mají komplet. „Tak už jim nesnižuju průměr," radovala se Markéta Davidová u společné fotografie s Lucií Charvátovou, která se stejně jako „Makula" může pyšnit titulem inženýr, Jessicou Jislovou a Evou Puskarčíkovou, které mají tituly magisterské.

Bronzová medailistka ze sprintu z Anterselvy Charvátová dokončila studium na Technické univerzitě v Liberci minulý rok. Mistryně světa z Pokljuky z vytrvalostního závodu Davidová má inženýrský titul teprve pár dní. Na České zemědělské univerzitě dokončila studium jednoho oboru, ale aby toho nebylo málo, pokračuje ve studiu druhého.

Opory českého biatlonového týmu se mohou pyšnit vysokoškolskými tituly druhého stupně

Instagram Markéty Davidové

„Dala jsem si týden oraz a teď v Novém Městě asi začnu trochu intenzivněji řešit druhou diplomku," uvedla pro web biatlon.cz Davidová, kterou příští rok čeká dokončení oboru Výživa zvířat a dietetika. Na soustředění v Novém Městě sdílí pokoj s magistrou Puskarčíkovou, která se titulem může pyšnit už od roku 2018, kdy se z ní stala paní učitelka.

"Makula" během zkrášlovacího procesu

Instagram Evy Puskarčíkové

Ta si teď z Davidové utahuje. „Jó, inženýrka, už z ní opadl stres ze státnic, tak teď musí dohnat to zanedbání, co nestihla, když seděla nad učením," připsala k fotografii, na které zachytila Davidovou v průběhu zkrášlovacího procesu.

Poslední vysokoškolačka do party je Jessica Jislová, která studovala na Fakultě sportovních studií v Brně. Ta sdílela společnou fotku otitulovaných biatlonistek jako první s komentářem „Vzdělání na prvním místě."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Markéta Davidová (@makulaa)

Je obdivuhodné, jak vrcholoví sportovci dokážou skloubit profesionální kariéru s náročným studiem na vysoké škole. Davidová dokončovala studium jako poslední ze čtveřice biatlonistek v průběhu jarní přípravy, žádné úlevy ale neměla. „Akorát jsem trénovala v jiných časech," uvedla pro web biatlon.cz s tím, že od trenérů dostala před státnicemi volno na dva dny.

bp, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.