Rubriky:

Biatlon

V Östersundu kraloval Fourcade. České biatlonisty zradila střelba

1. prosince 2016 17:46 - Östersund/Praha
(Aktualizováno: 1. prosince 2016 19:44)

Čeští biatlonisté se v úvodním individuálním vystoupení v nové sezóně Světového poháru do elitní desítky nevešli. Ve vytrvalostním závodu v Östersundu byl nejlepší z nich Ondřej Moravec, který skončil sedmnáctý. Ve větrné loterii se z vítězství na dvacetikilometrové trati radoval obhájce celkového triumfu Martin Fourcade z Francie.

 

Český biatlon, Petr Slavík, biatlon.cz

"Neměl jsem až tak špatné podmínky, abych musel dát v první stojce za dva. Na poslední stojce jsem vybojoval čistou položku, ale strávil jsem tam celé mládí. O běh jsem se dnes opravdu opřít nemohl. Chtěl jsem začít s rozumem a pak přidávat, jenže zrychlit mi vůbec nešlo," uvedl na webu Českého biatlonu Moravec.

Zatímco na začátku závodu byly podmínky neměnné a vítr příliš nefoukal, krátce po startu bylo vše jinak. Nárazové poryvy a změny směru dělaly potíže všem závodníkům, například Fourcade na druhém stavu strávil vestoje více než 50 sekund a dvakrát minul. I tak ale jeho výkon na všechny ostatní soupeře stačil.

Na stupně vítězů se s ním probojovali Nor Johannes Thingnes Bö, který připsal rovněž dvě trestné minuty, a s jednou chybou na střelnici Bělorus Vladimir Čepelin. Bezchybně nestřílel nikdo.

Z Čechů běžel nerychleji Michal Šlesingr, ale pět chyb na střelnicích ho srazilo až do třetí desítky pořadí. Moravec byl o něco pomalejší, ale jen tři chyby při střelbě znamenaly ztrátu necelých čtyř minut na Fourcadea. Obrovské potíže měl na střelnici Jaroslav Soukup, který při druhé položce dokonce netrefil žádný z pěti terčů a celkově si připsal deset trestných minut. Adam Václavík dokonce ještě o jednu víc.

"Do závodu jsem šel trochu rozháraný, nekoncentrovaný. Těsně před startem mi ze stojanu spadla puška a dost mě to rozhodilo. Měl jsem to v průběhu závodu v hlavě, což samozřejmě bylo špatně. Podle toho jsem taky začal střílet a po dvou položkách jsem měl na kontě čtyři chyby," uvedl Šlesingr.

Málek: Pohrával si s námi vítr

"Nebylo to na střelnici moc povedené, ale pohrával si s námi dost vítr," řekl v České televizi šéftrenérů mužů Michael Málek. "Ondra (Moravec) měl v těchto podmínkách tři trestné minuty, to není úplně špatný výkon. Oba Michalové (Šlesingr a Krčmář) pět, což už je dost, ale ostatním se to vůbec nepovedlo," prohlásil kouč.

"Spokojenost by v našem týmu byla, pokud by tři kluci bodovali a jeden skončil do desítky. To se ale nestalo," dodal Málek.

Na stupně vítězů a dokonce i na Fourcadea v závěru útočil Rus Anton Šipulin, ale na poslední položce třikrát minul a skončil desátý. Němec Florian Graf přiběhl na poslední stav s čistým střeleckým kontem, ale jedna trestná minuta nakonec znamenala pád na osmé místo.

Závod SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):
Muži - vytrvalostní závod (20 km):
1. M. Fourcade (Fr.) 51:33,8 (2 trest. minuty)
2. J. Bö (Nor.) -29,5 (2)
3. Čepelin (Běl.) -1:24,3 (1)
4. Birkeland -2:10,5 (3)
5. Björndalen (oba Nor.) -2:16,7
6. Rastorgujev (Lot.) -2:28,3 (3)
7. Anev (Bulh.) -2:29,3 (2)
8. Graf (Něm.) -2:33,6 (1)
9. Lindström (Švéd.) -2:43,8 (3)
10. Weger (Švýc.) -2:59,0 (2)
...17. Moravec -3:54,8 (3)
25. Šlesingr -4:22,3 (5)
42. Krčmář -5:35,0 (5)
95. Václavík -11:46,6 (11)
97. Soukup (všichni ČR) -12:31,3 (10)
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon