Rubriky:

Biatlon

Oteplení s deštěm pozdrželo přípravy na Světový pohár biatlonistů

12. prosince 2016 19:10 - Nové Město na Moravě

Oteplení provázené dešťovými přeháňkami pozdrželo přípravy na nadcházející čtyři závodní dny Světového poháru biatlonistů v Novém Městě na Moravě. Přesto už v úterý odpoledne budou tratě připravené na úvodní trénink i se střelbou. Ze zahraničních týmů dorazili ze slovinské Pokljuky mezi prvními švédští biatlonisté, v průběhu večera se už prezentovala pořadatelům většina účastníků.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

"Museli jsme malinko všechny práce pozdržet. O víkendu se dost oteplilo a pršelo. Takže jsme museli počkat s finálními úpravami tratí a stadionu, neboť si sníh sedl. Proto jsme na trať nevyjeli s rolbami, abychom neudělali více škody než užitku," řekl ČTK ředitel soutěží v Novém Městě Vlastimil Jakeš.

Po poledni se už počasí umoudřilo, chvíli začalo i sněžit. Večer teplota klesala pod nulu a lehce přimrzalo. "Budeme dnes tratě upravovat celou noc. Zpoždění musíme rychle dohnat," dodal Jakeš.

První oficiální trénink je na programu v úterý odpoledne. Ve 14:30 si vyzkoušejí tratě a střelnici ženy a od 17:00 za umělého osvětlení se budou připravovat muži.

Večer dorazili do "svého" penzionu Vrchovina v Novém Městě také čeští reprezentanti. Už v předstihu po poledni přijel před biatlonisty servisní tým, vedený Tomášem Žídkem.

V prodeji ještě zůstaly poslední stovky lístků na čtvrteční a páteční závody na stadion nebo k tribunám kolem tratí. Na oba víkendové dny jsou vstupenky vyprodány.

ČTK

Zrušit