Rubriky:

Biatlon

Biatlon roste. S ČT ho máte na dalších šest let

14. prosince 2016 16:53 - Praha

Česká televize bude vysílat závody nejlepších biatlonistů až do roku 2022. Jednání o prodloužení vysílacích práv ČT uzavřela den před začátkem Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Sledovanost biatlonu v Česku je nebývalá. Roste s úspěchy Gabriely Koukalové a dalších domácích závodníků.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

"Podle uzavřené dohody s majitelem světových televizních práv bude moci Česká televize dalších šest let vysílat biatlonová mistrovství světa a rovněž všechny závody Světového poháru. V této chvíli tak Česká televize vlastní kompletní portfolio vrcholných biatlonových soutěží včetně olympijských klání," uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák v tiskové zprávě.

ČT dosud vlastnila práva na šampionáty a závody SP do roku 2018 a rovněž na přenosy z olympijských her 2018 v Pchjongčchangu.

Biatlon, který v Česku lze vidět i na Eurosportu, se mezi domácími diváky stává stále populárnějším sportem. Přímé přenosy závodů SP z minulé sezóny sledovalo na obrazovkách ČT sport v průměru 440 000 diváků starších 15 let. Nejsledovanějším přenosem byl štafetový závod žen z Anterselvy, který na konci ledna vidělo 809 tisíc diváků.

ČTK, Sport.cz

Udrží si podle vás biatlon v Česku popularitu i za šest let?

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon