Rubriky:

Biatlon

Ruská biatlonistka Glazyrinová čelí podezření z dopingu

10. února 2017 14:06 - Hochfilzen

A znovu a znovu! Mezinárodní biatlonová unie IBU krátce před startem dnešního sprintu žen kvůli podezření z dopingu provizorně suspendovala Rusku Jekatěrinu Glazyrinovou. Devětadvacetiletá účastnice zimních olympijských her v Soči 2014, jejímž individuálním maximem ve Světovém poháru je předloňské druhé místo z Hochfilzenu, je jedním z 31 ruských biatlonistů, o kterých se ve spojitosti s organizovaným dopingem v Rusku zmiňovala druhá zpráva Světové antidopingové agentury (WADA).

 

Profimedia.cz

IBU v tiskové zprávě uvedla, že podle vyšetřování zvláštní komise mohlo několik vzorků Glazyrinové obsahovat zakázané látky, s nimiž bylo následně nedovoleně manipulováno. Ve startovní listině ji nahradila Irina Usluginová.

Z 31 obviněných biatlonistů byly už v prosinci předběžně suspendovány Olga Viluchinová a Jana Romanovová, které mezitím ukončily kariéru. Proti zbývajícím IBU formálně zahájila řízení a později oznámila, že 22 jich bylo zastaveno kvůli nedostatku důkazů. Vyšetřování ostatních sedmi stále pokračuje. Pokud by byl doping Viluchinové a Romanovové prokázán, česká štafeta žen by získala bronz z her v Soči, kde původně doběhla čtvrtá.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon