Rubriky:

Biatlon

Živě

Biatlonisté útočí i z druhé vlny. Živí šanci na olympiádu?

11. ledna 2018 21:32 - Arber

Dvě umístění v první desítce si připsali čeští biatlonisté v německém Arberu. Lukáš Kristejn skončil v závodě IBU Cupu na 20 km pátý, Tomáš Krupčík hned o místo za ním. Jakoby i zástupci v druholigovém seriálu chtěli potvrzovat český vzestup posledních dnů. Přiživují tak ještě šanci zabojovat o účast na únorové olympiádě?

 

Český biatlon, Petr Slavík

Ondřej Moravec skončil ve středu při SP druhý v Ruhpoldingu. V jiném německém středisku od stupňů vítězů rovněž při vytrvalostním závodě dělilo dva české biatlonisty necelých 40 sekund, na vítězného Jeana Guillauma Beatrixe z Francie ztráceli zhruba minutu a tři čtvrtě. Můžou litovat horší střelby, když zaznamenali celkem tři chyby...

Z dalších českých zástupců byl Milan Žemlička jednadvacátý, Tomáš Vojík o dalších deset míst za ním a Matěj Krupčík pětatřicátý.

Hluboko v poli poražených končily ženy na patnáctce. Ludmila Horká byla osmatřicátá, Anna Tkadlecová čtyřiapadesátá. Vyhrála Nadine Horchlerová z Německa.

Další závody v Arberu jsou na programu v neděli, a to sprinty mužů i žen.

vap, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.