Björndalenovu neúčast na ZOH v Koreji potvrdil biatlonový svaz

15. ledna 2018 13:28 - Oslo

Nejúspěšnější zimní olympionik historie Ole Einar Björndalen podle očekávání nepojede na hry do Pchjongčchangu. Legendární norský biatlonista nesplnil kvalifikační kritéria domácího svazu, jenž ho dnes oficiálně z nominace vynechal.

 

Jens Meyer, ČTK/AP

"Výsledky, jichž Ole Einar Björndalen v průběhu sezóny Světového poháru dosáhl, nejsou dostatečně dobré. Bohužel nesplnil nominační podmínky," uvedl dnes sportovní ředitel norského svazu Tore Övrebö.

Třiačtyřicetiletý Björndalen usiloval o nominaci na své sedmé olympijské hry. Poslední šanci měl minulý týden v Ruhpoldingu, kde musel ve vytrvalostním závodě skončit mezi nejlepšími šesti, doběhl však až v páté desítce. V průběžném hodnocení SP mu patří 42. místo a je až sedmým nejlepším Norem, přičemž do Pchjongčchangu pojede jen šestice.

Dvacetinásobný mistr světa tak v Koreji nerozšíří svou úctyhodnou sbírku osmi zlatých, čtyř stříbrných a jedné bronzové medaile. Místo toho se poprvé v kariéře představí na mistrovství Evropy. V příštím týdnu bude startovat na šampionátu v italském městě Ridnaun, které leží nedaleko Anterselvy, kde Björndalen během zimy žije a trénuje.

ČTK

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.