Rubriky:

Biatlon

Živě

Nový šéf biatlonistů? Na Nora měl spadeno Čech, ale o post se jako první hlásí Švéd

27. března 2018 12:55 - Stockholm

Švéd Olle Dahlin je prvním kandidátem na funkci prezidenta Mezinárodní biatlonové unie (IBU). Jeden z osmi současných viceprezidentů se bude ucházet o nejvyšší post při zářijových volbách v Chorvatsku. Dnes o tom informoval švédský svaz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kongres bude hledat nástupce dvaasedmdesátiletého Nora Anderse Besseberga, jenž nedávno oznámil, že o znovuzvolení nebude usilovat a funkci po čtvrtstoletí opustí. Třiašedesátiletý Dahlin je viceprezidentem pro rozvoj.

Dlouholetý šéf unie Besseberg byl v posledních letech terčem kritiky kvůli liknavému přístupu IBU k problému dopingu ruských sportovců. Jedním z nejhlasitějších kritiků byl i šéf českého svazu Jiří Hamza, který by byl rád viceprezidentem.

"Moje jméno je strašně kontroverzní kvůli dopingu. To by kongres zase zpolarizovalo – a já si nemyslím, že to teď potřebujeme," řekl před týdnem Radiožurnálu, proč nebude kandidovat na nejvyšší funkci. "Vidím to na post nějakého 1. viceprezidenta. Nebo něco, co je mi vlastní – marketing a finance," dodal Hamza ke svým ambicím.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.