Rubriky:

Biatlon

Koukalová už na trůnu nebude. Blíží se vyhlášení biatlonisty sezóny

20. května 2018 13:00 - Praha

Olympijští medailisté Veronika Vítková a Michal Krčmář jsou favority ankety o nejlepšího českého biatlonistu uplynulé sezóny. Výsledky budou vyhlášeny na pondělním galavečeru v pražském Foru Karlín. V minulých dvou sezónách zvítězila Gabriela Koukalová, která však tentokrát nezávodila.

 

ČOV/Pavel Lebeda

Krčmář vybojoval na únorových hrách v Pchjongčchangu stříbrnou medaili ve sprintu. Vítková získala v Koreji ve stejné disciplíně bronz. Více než Krčmářovi se jí dařilo ve Světovém poháru, v kterém dojela třikrát třetí a cellově byla osmá. Krčmář se čtyřikrát vešel do desítky a v konečném pořadí obsadil 29. místo.

V případě výhry se Krčmář stane prvním mužským biatlonovým králem po čtyřech letech. Naposledy anketu ovládl v roce 2014 Ondřej Moravec. Vítková může cenu získat už potřetí v kariéře, poprvé uspěla v roce 2009 a poté v roce 2015.

Vysoko v anketě může skončit i juniorská mistryně světa Markéta Davidová, která byla na olympiádě dvakrát do 20. místa.

Pocta pro Soukupa a Zvařičovou

Jisté je, že po dvou letech bude mít anketa nového vítěze. Gabriela Koukalová, která slavila v letech 2016 a 2017, uplynulou sezónu vynechala kvůli zdravotním problémům a k biatlonu už se vrátit nechce.

Pocty se dostane dvojnásobnému olympijskému medailistovi ze Soči Jaroslavu Soukupovi a Veronice Zvařičové, kteří ukončili kariéru.

Biatlonisté mají za sebou období dovolených a začínají s tréninkem. Stále se čeká, kdy svaz oznámí složení realizačních týmů. Ondřej Rybář totiž skončil na postu šéftrenéra a posune se do role sportovního ředitele a metodika svazu.

ČTK, Sport.cz

Kdo by měl ovládnout biatlonovou anketu za sezónu 2017/18?


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.