Věk je jen číslo. Chlapi se do sebe pustili a bylo z toho K.O. a miliony v kapse

27. listopadu 2018 15:11 - Praha

Jsou roky překážkou pro vrcholná sportovní představení? Jsou tací, pro které je věk jen číslo. Důkazem budiž souboj, v němž se osmačtyřicetiletý Chuck Liddell postavil v kleci o pět let mladšímu soupeři. Tito Ortiz vyhrál v prvním kole stylem K.O. Oba bojovníci se potkali na galavečeru Golden Boy MMA.

Třiačtyřicetiletý Američan dosáhl na dvacátou výhru v kariéře, porážek má dvanáct. První profesionální zápas si Ortiz připsal už v roce 1997.

Jeho soupeř má jedenadvacet vítězství a devět porážek. První duel mu statistiky sherdog.com připisují v roce 1998.

Zápas mezi „veterány" byl vypsán na tři kola po pěti minutách, nakonec na ně nedošlo. Konec přišel v poslední minutě prvního kola. Ortiz natlačil soka ke kleci a po kombinaci úderů zadní ruka poslala Liddella k zemi, kde zůstal ležet. Američan soupeře poté bezpečně kontroloval. Po pár sekundách mezi bojovníky skočil rozhodčí a duel ukončil. Ortiz poté předvedl v kleci imitaci kopání hrobu a pohřbívání soupeře.

A je vyděláno

Oba se potkali už potřetí, předchozí dva duely vyhrál Liddell, vždy došlo na konec ve stylu K.O. Předchozí zápasy proběhly v letech 2004 a 2006.

Podle věku by se mohlo zdát, že šlo o sranda souboj, ale pokud se podíváme na finanční odměnu, není tomu tak. Liddell dostal 250 tisíc dolarů (5 700 000 korun), Ortiz 200 tisíc (4 600 000 korun) a oba bojovníky ještě čekají procenta z PPV, tedy od lidí, kteří sledovali galavečer na placeném kanálu.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.