Živě

Pešta dostal Rusa. Do Liberce přijede bijec, který stihl za rok devět zápasů!

11. března 2019 18:00 - Praha

Jméno odtajněno. Roman Gudočkin bude 6. dubna soupeřem Viktora Pešty na galavečeru Night of Warriors v Liberci. Pod Ještěd přijede šestadvacetiletý Rus, který má skóre sedm výher a dvě porážky. Nyní si drží sérii sedmi vítězství v řadě. Zápas se odehraje ve váze do plus 93 kilo. Do Česka přiletí zápasník, který začal svoji profesionální kariéru v MMA podle serveru sherdog.com před rokem, přesto už stihl vkročit devětkrát do oktagonu.

 

Czechfighters

Oficiální statistiky říkají - 190 centimetrů a 93 kilo, s tím se bude muset popasovat Pešta v Liberci, jako druhý Čech, který poznal slavnou UFC.

Gudočkin je podle čísel mužem prvních a druhých kol, takto ukončil posledních šest svých zápasů. Tohle je jeden pohled na čísla, druhý je ten, kdo proti Rusovi nastoupil - 0:1, 0:1, 0:2, 0:1, 0:1, 1:5, 0:1, 1:0 a 2:1. To jsou statistiky všech jeho soupeřů, sedmkrát vyhrál, dvakrát prohrál. Pešta má za sebou více zápasů než všichni rivalové, které Rus v oktagonu zatím potkal.

"Můžeme potvrdit, že soupeřem pro Viktora Peštu na domácí půdě bude ruský zápasník Roman Gudočkin, který má velmi dobrou bilanci 7 neprohraných zápasů v řadě. Chtěli jsme zkušeného zápasníka, který bude mít minimálně 5 výher v řadě a bude aktivní s několika zápasy za poslední měsíce," řekla za organizátory Sport.cz Monika Soukalová.

Pešta je stejně vysoký a váhově by měl mít více kilo. Jaká je jeho současná forma, ví nejlépe on, zatím se stále připravuje na Floridě.

Osmadvacetiletý zápasník má ve statistikách 13 výher a 5 porážek. Naposledy zápasil v Rusku pod organizací RCC v červenci minulého roku a prohrál Alexandrem Jemeljaněnkem, který mu zlomil nos.

Teď se představí jako jedna z hlavních tváří galavečera v Liberci.

„Od organizátorů jsme dostali nabídku na jednoho Gruzínce, ale ten měl problém s vízy. Dneska nám nabídli tohoto Rusa, vzali jsme ho, Viktor si nevybírá. Jde o bývalého thajboxera, který má za sebou i M1. Loni vyhrál šest zápasů, letos jeden. Může to být zajímavý zápas," potvrdil Sport.cz soupeře pro Peštu Jiří Mamut Paluska, který je jedním z trenérů českého bojovníka.

Viktor Pešta vs. Alexandr Jemeljaněnko, bitva v MMA

O2 TV Sport

lik, Sport.cz

Vyhraje podle vás Viktor Pešta na galavečeru Night of Warriors v Liberci?


Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.