Tragédie. Boxerská legenda oplakává smrt své dcery

13. března 2019 16:03 - Praha

Její profesionální kariéra byla krátká, přesto vždy byla středem pozornosti. Dcera legendárního boxera George Foremana Freeda se nedala přehlédnout. Už nikdy do ringu nevkročí, nesáhne si na provazy, o víkendu v Houstonu spáchala sebevraždu.

 

Profimedia.cz

Mluvčí úřadu šerifa ve svém prohlášení uvedl, že šlo o zjevnou sebevraždu. George Foreman následně na twitteru oznámil, že to bude jeho první neděle za 42 let bez jeho dcery. "Nyní už je s Bohem."

Potatila se a šla do ringu. Holka, která se nechala bouchat do hlavy, do obličeje. První profesionální zápas si připsala v červnu roku 2000. V listopadu 2001 prohrála, šlo o její šestý duel, další už nepřidala. Po sedmnácti měsících.

"Táta nikdy nechtěl, aby jeho děti boxovaly. Vždy nás chránil před tímto světem. S pěti bratry doma bylo hodně soubojů," vzpomínala bývalá boxerka v roce 2000 v rozhovoru pro The London Mirror.

Její sedmdesátiletý otec patří mezi legendy světového boxu. Dvakrát byl držitelem světového titulu šampiona v těžké váze. Na olympiádě v Mexiku v roce 1968 získal zlatou olympijskou medaili.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.