Nekompromisně! Vémola skolil polského Mamuta a Ostrava měla svého hrdinu

16. března 2019 20:50 - Ostrava

Do očí se mu moc dívat nechtělo, jako by věděl, co přijde. A taky přišlo. Zápasník MMA Karlos Terminátor Vémola v prvním kole ukončil Pawla Brandyse. "Pošťák" doručil zásilku. Jeho premiéra pod organizací Oktagon MMA v Ostravě dopadla podle jeho představ. Polský Mamut byl uškrcen na konci prvního kola.

Sport.cz

Polák ubránil první pokus o takedown, druhý už ne a jela se písnička, kterou Vémola píská už několik zápasů. Na zemi doručil takedown. Poté přišlo to, co slíbil. Válel, tloukl, uškrtil a vyhrál.

„Ostravo děkuju. Trefil mě ostrým loktem, byl jsem trošku mimo, ale uklidnil jsem se. Cítil jsem, že slábne, nechal jsem ho se zvednout a nalákal ho do pasti," pospal Vémola ještě v kleci svoji cestu k výhře. Když se unavený Polák zvedal, Vémola mu vlezl do zad, připravil si škrcení a soupeř po chvíli vzdal.

Karlos Terminátor Vémola nastupuje ke svému premiérovému zápasu v organizaci Oktagon MMA

Sport.cz

Brandys přijel na sever Moravy s vizitkou mamutí síly a přezdívkou Mamut, ale na prvního Čecha v UFC nestačil a Vémola si připsal devátou výhru v řadě. Nyní má bilanci 25 vítězství a 5 porážek. Naposledy prohrál 1. srpna v roce 2015.

Na MMA více lidí než na hokeji

Vyprodáno. V Ostravě přilákaly zápasy MMA do Ostravar areny více lidí než play off hokejové extraligy. V sobotu 11 300 fanoušků bojových sportů. V týdnu na Spartu s Vítkovicemi dorazilo necelých 6 tisíc a 8 tisíc lidí.

Jako první se představili v oktagonu Tomáš Le Sy a Omar Ohmad, pro kterého zápas skončil jednu sekundu před koncem prvního kola, když ho soupeř na zemi zasypal údery a duel ukončil rozhodčí.

Následující duel mezi Azizem Dauliatovem a Markem Bartlem ovládl Bartl na začátku druhého kola, když Dauliatov odklepal techniku arm bar, škrcení. „Je vás tady extrémně moc, vůbec jsem nečekal, že do Ostravy přijde tolik lidí. Díky moc," řekl po zápase vítěz, který si v průběhu prvního kola vyhodil koleno, přesto pokračoval dál.

Mateusz Ligierski a Michal Konrád, třetí souboj večera. Při tomto duelu už byla hala do posledního místa zaplněná. A opět došlo na předčasné ukončení. Polský dynamit vybouchl a na zemi utloukl českého zápasníka třináct sekund před koncem úvodního kola.

Karol Ryšavý vs. JaroslavJartim. Sobota si v Ostravě libovala v rychlých ukončeních. Ryšavý rozdal pár tvrdých ve stoje, ubránil pokusy o takedowny, vlezl Jartimovi na záda a uškrtil ho ve čtvrté minutě první pětiminutovky.

Diamantový čávo ukončil tvrďáka Kuželu

Robert Pukač, slovenská naděje s přezdívkou Diamantový čávo a zkušený sedmatřicetiletý český tvrďák Tomáš Kužela, který nastoupil ke svému 47 zápasu v profesionální kariéře. Tahle výměna v postoji došla až do třetího posledního kola. Jenže po devíti sekundách byl konec, Kužela se dostal na zem, když ho Pukač přesně trefil, následně mu naložil a rozhodčí bitvu ukončil, Kužela se zvedal hodně otřesený.

Na hlavní kartě večera bylo připraveno šest zápasů. Titulový zápas Kozma vs. Krištofič. Odveta s bývalým zápasníkem UFC Kimballem čekala Petráška. Raška proti Mikuláškovi, válka těch, kteří se nemají pravdu rádi. Neporažený Brož, to bylo hlavní menu večera, které končilo až pozdě večer.

lik, jab, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.