Živě

Nemá co ztratit, trefí Kladivo cíl? Legenda se velkých svalů nebojí

27. června 2019 06:02 - Praha

Podali si ruce a lehce se na sebe usmáli. Respekt a očekávání zabaleno do pár sekund. Jeden z nejvíce sledovaných MMA zápasů tohoto roku se blíží. Na galavečeru UFC 239 se proti sobě postaví šampion Jon Jones a Thiago Santos. Muž s vytetovaným kladivem na hrudníku v únoru bojoval v Praze. O čtyři měsíce později nastoupí do klece v Las Vegas. Jeho možná životní boj se odehraje 6. července.

 

UFC

Jedenatřicetiletý Jones patří mezi legendy MMA, na svém kontě má 24 výher, jen jednou prohrál. V nejprestižnější lize světa působí od roku 2008. Od té doby stihl 20 zápasů, jedinkrát padl, a to v roce 2009.

Proti jedenatřicetiletému Američanovi se postaví o čtyři roky zkušenější Brazilec. Santos naposledy bojoval v Praze, když porazil Jana Blachowicze. V MMA kariéře 21 fightů vyhrál, šestkrát padl. Podle serveru fightmatrix.com je Jones jasnou světovou jedničkou, soupeř je šestkou a provází ho přezdívka Marreta (Kladivo).

„Když jsem s bojovými sporty začínal, rozdával jsem velké rány a těmi soupeře knockoutoval. Prostě jakoby dostali ránu kladivem," objasnil Santos svoji přezdívku.

Z jedenadvaceti zápasů jich patnáct ukončil stylem K.O. V podobném duchu se předvedl českým fanouškům v O2 areně. Brazilec spustil „šicí stroj" a několika rychlými a agresivními údery nedal soupeři ve třetím kole šanci.

Teď ale bude mít proti sobě nejvyšší level, na který může jeho tělo a schopnosti narazit. Oni dva jako hlavní zápas v Las Vegas, hlavním městě státu Nevada.

„Nemám strach z těch, který umí tvrdě trefit. Bojovníci, kteří se mě týkají nejvíce, jsou nejinteligentnějšími zápasníky. O Thiaga se moc nestarám. Bojoval jsem s mnoha kluky, kteří měli velké svaly a dokázali vypnout. Nebojím se, prostě tam musím jít a mít víru ve své schopnosti a můj tým," citoval Američana server sherdog.com.

Santos stojí před výzvou, zdí, kterou chce svými kladivy rozbourat. Jones nikdy nepoznal K.O. Tady dojde ke střetu síly, agresivity a inteligentního boje a techniky.

„Jones nikdy nebojoval s nikým jako jsem já. Nemám co skrývat, žádná tajná strategie. Předvedu tlak a on to ví. Dokáže se s tím vypořádat? Realita zaklepe na jeho dveře! Já jsem realita. Nemám co ztratit," napsal Santos webu mmamania.com.

Očekávání hovoří jasně, Jones musí, Santos může.

lik, Sport.cz

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.