Rubriky:

Bojové sporty

Nečekaná výměna, Češky jdou proti sobě! Slovenka je mimo hru

20. srpna 2019 08:17 - Praha

Zranění ve sportu dokáže hodně změnit a ovlivnit i další v řadě, kteří si dosud žili svým životem. I proto jeden příběh v kleci proti sobě postaví nečekané duo. Eva Borodáčová nemůže nastoupit do finále Projektu Y, ze hry ji vyřadila zranění z prvního zápasu, proto se 14. září na galavečeru organizace OKTAGON MMA proti sobě postaví v Bratislavě Kateřina Klinderová a Ivana Hašková. Prvně jmenovaná s Borodáčovou prohrála na Štvanici na body. S vítězkou měla jít do boje právě Hašková. Nepůjde. Navíc, žádné finále, je tu bitva o finále. To proběhne až na začátku příštího roku na prvním galavečeru této organizace v roce 2020. V něm Borodáčová nastoupí proti vítězce z Bratislavy.

 

OKTAGON MMA

Co říkáte na změnu?

Hašková: Nedá se nic dělat, pro mě se nic nemění. Jediná změna je, že se příprava prodlužuje. Měla být půl roku a bude rok, takže mám narušené plány do budoucna ve škole a v práci, to je největší problém. Změny vše extrémně narušily. Rodina se už těšila, že bude v září konec, jenže není. Vše teď ohledně školy a práce řeším, je to složitější.

Klinderová: Přijala jsem změnu velice pozitivně, jsem ráda. Asi po třech dnech od zápasu na Štvanici jsem už vymýšlela, co bude dál, takže za mě dobrý. Ivu jsem chtěla od první chvíle, co projekt začal, tak si ji teď užiju.

Ženská válka na Štvanici. Kateřina Klinderová vs. Eva Borodáčová

Sport.cz

Jak vidíte soupeřku, která je o hodně vyšší než Eva?

Hašková: To je pravda, Petra (Petra Batthyanyová odstoupila z projektu kvůli zranění), která se zranila, byla menšího vzrůstu, Eva taky. Teď mám soupeřku, která je ještě vyšší než já.

Klinderová: Nevím, co od ní čekat, nějak jsem ji nesledovala. Ona je stejně vysoká holka jako já, takže na ni budu muset trochu jinak. Věci, které vycházely na Evu, u ní patrně nepůjdou, takže budu víc kopat. Hlavní ale je, co vše vylepším proti prvnímu zápasu, vím o hodně možnostech, které jsem nevyužila.

Soupeřka má o zápas víc, váš čeká premiéra, je to pro vás nevýhoda?

Hašková: Já jsem nechtěla o tuhle výhodu přijít, proto jsme si s trenéry v přípravě domluvili zápas, abych nešla do klece bez zkušenosti. Nešlo o žádnou soutěž, trenéři se znají, tak se domluvili mezi sebou a měla jsem fight na tréninku. Šlo o zápas se zkušenou bojovnicí, jméno neřeknu, ale dopadlo to dobře, takže s Katkou můžeme být v tomto na stejné startovní čáře.

Klinderová: Určitě je to výhoda, jsem klidnější, zažila jsem tu atmosféru. První zápas můžu sledovat a poučit se z chyb. Dala jsem si čtrnáct dnů pauzu, ale po pár dnech mě přestala chutnat, chtěla jsem se vrátit co nejdřív, jenže jsem už měla naplánované akce, které jsem nechtěla rušit. MMA mě dost sežralo, není snadný z něj vystoupit.

Ženská válka na Štvanici. Kateřina Klinderová (vpravo) vs. Eva Borodáčová

OKTAGON MMA

Do zápasu zbývají necelé čtyři týdny, co vás ještě čeká v přípravě?

Hašková: Teď pilujeme taktiku na Katku, protože ta bude trochu jiná než na Evu. Jinak pokračuje shazování váhy, dohodli jsme se, že nepůjdeme váhu do 61 kilo, ale do 63,5 kilo, což je pro mě lepší.

Klinderová: Určitě je tato váha pro mě lepší, protože jsem ji navrhla já. V 61 jsem se necítila úplně komfortně, dohodnutá váha je taky určitě lepší Pro Ivy.

Stále vás baví MMA?

Hašková: Určitě. Původně jsme měli končit Projekt Y v září, přesto jsem byla rozhodnuta pokračovat, a to z důvodu, že chci, pro svůj pocit, zapálení, MMA mě baví.

Po vyhlášení výsledku na Štvanici jste se trochu divila, že vyhrála Eva, berete zápas v Bratislavě jako šanci ji porážku vrátit?

Klinderová: Rozhodně. Tím, že šlo o první zápas, tak jsem byla hrozně opatrná. Teď bych nebyla a vyřídila bych ji hned, jak by to šlo. Budu jiná než v prvním zápase, pokud se k ní dostanu.

Eva Borodáčová a proměna v čase během necelého týdne po zápase na Štvanici.

Eva Borodáčová a OKTAGON MMA

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.