Rubriky:

Bojové sporty

Přišel povolávací rozkaz k boji. Muradov letí do USA za veteránem UFC

8. listopadu 2019 10:56 - Praha

A je tu další zápasová pozvánka mezi elitu světového MMA. Machmud Muradov si za necelý měsíc zaletí do USA, kde ho na galavečeru UFC čeká 7. prosince Američan Trevor Smith. Jeho původní soupeř bojovat nemůže, takže hozenou rukavici zvedl Muradov a vyrazí do svého druhého duelu v nejprestižnější MMA lize. „Společně jedeme za dalším vítězstvím. Moc vám všem děkuji za vaši podporu,“ podělil se devětadvacetiletý zápasník s novinkou na svém instagramu.

 

Instagram Machmud Muradov

Muradov má v kariéře 23 výher a 6 porážek. Nyní si drží 12 vítězství v řadě, naposledy prohrál na konci roku 2016. Smith je o osm let starší a v MMA kariéře dosáhl na 15 výher a 9 porážek. V minulém roce měl dva zápasy v UFC, oba prohrál na body.

Podle uznávaného žebříčku fightmatrix.com je Muradov ve střední váze světové číslo 66, jeho soupeř je o pár příček před ním, a to na 58. místě. Nepatří mezi absolutní top, ale v UFC půjde v prosinci už svůj dvanáctý duel, v této organizaci se drží nepřetržitě od roku 2013. Původním soupeřem Smithe měl být Alonzo Menifiled, který ještě neprohrál, jeho zápasové skóre je 9:0.

Nemluvit a poslouchat! Vítejte ve světě, který diriguje Muradov, zápasník UFC

Muradov si odbyl premiéru v UFC na konci září v Kodani, když s ním prohrál na body Alessio Di Chirico. Nyní ho čeká druhá zkouška a v cestě stojí soupeř, který je hratelný pro druhou výhru v Ultimate Fighting Championship.

Machmud Muradov vs. Trevor Smith  
Věk 29 38
Zápasy 29 24
Výhry 23 15
Prohry 6 9
Současná série 12 výher 2 porážky
Zápasy v UFC 1 11
Výhry v UFC 1 5

Ve Washingtonu bude moci podpořit Muradova také neporažený boxer Floyd Mayweather, u kterého bojovník několikrát trénoval a je členem jeho The Money Teamu. Ten na svůj twitter už v srpnu umístil sestřih několika Muradovových zápasů s popiskem: „Nejlepší zápasník MMA na světě! Machmud Mach Muradov." Podpora od tak vlivného muže potěší, protože jde o reklamu pro celý svět a hned více lidí si vás všimne. Po pár týdnech měl bojovník v kapse smlouvu s UFC.

Dvaačtyřicetiletý Mayweather byl skvělý boxer, který navíc umí vydělávat. Podle magazínu Forbes jen za rok 2017 vydělal 285 milionů dolarů (6,4 miliardy korun), z toho 275 milionů inkasoval za zápas s Conorem McGregorem.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.