Rubriky:

Bojové sporty

Prodal jsem duši ďáblu a musím pykat, kaje se hříšník

26. listopadu 2019 09:20 - Praha

Jeden z nejznámějších zápasníků MMA T. J. Dillashaw si veřejně sype popel na hlavu. Opět. Má důvod, protože dopoval, v těle mu bylo nalezeno EPO. V dubnu byl chycen a Americká antidopingová komise mu vystavila stopku na dva roky. „Prodal jsem duši ďáblu a teď se musím vracet zpátky,“ řekl třiatřicetiletý Američan v rozhovoru pro ESPN.

 

Facebook: Tj Dillashaw

Dillashaw si vzal kůru před zápasem s Henrym Cejudem, po měsících se přiznal k úmyslnému užívání erytropoetinu - EPO, které zvyšuje tvorbu červených krvinek a následně vede ke zvýšení fyzické výkonnosti. "Vzal jsem EPO, moje tělo začalo kolabovat," obhajoval se poté.

Američan používal zakázanou látku před titulovým zápasem s Cejudou, ten se uskutečnil letos v lednu na UFC 143 a později odhalený hříšník prohrál po 32 sekundách.

https://www.facebook.com/tj.dillashaw/videos/545171002976412/

„Vzal jsem si lék na chudokrevnost zvaný Procrit, kde je hlavní složkou přípravku Erythropoietin (EPO). Pomáhá obnovovat krevní buňky," přiznal Dillashaw, který shazoval do váhového limitu 61 kilo. Zápasník byl na přísné dietě a dostal se až na denní příjem 1600 kalorií. K tomu trénoval a připravoval se na zápas. Přesto!

„Žádné výmluvy. Udělal jsem chybu. Prodal jsem svou duši ďáblu. Nechtěl jsem se ráno probudit a trénovat. Musel jsem zhubnout větší váhu a nechtěl jsem chodit do posilovny, nechtěl jsem běhat a nechtěl jsem dělat to, co jsem musel udělat," pověděl také zápasník, který udělal ostudu sobě i samotnému MMA, za což také sklidil kritiku.

Už nikdy mě neodepisujte, protože já tady budu pěkně dlouho, vzkázal český Král severu

Kvůli zákazu si v MMA zápas ještě dlouho nedá. Vrátit se může až na začátku roku 2021. Dillashaw vyhrál v oktagonu 16 zápasů a 4 prohrál. Až se postaví k duelu číslo jedenadvacet, bude mít trest za sebou, ale všichni budou vědět, že se vrací ten, který podváděl a prodal duši ďáblu, aby uspěl. Přesto neuspěl, prohrál.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.