Boj s ostřelovačem v kleci. Dojde na překvapení?

15. ledna 2020 09:49 - Praha

O víkendu pookřeje svět MMA, do oktagonu po více než roce vkročí Conor McGregor. NA UFC s pořadovým číslem 246 bude bojovat 18. ledna s Donaldem Cerronem. Hodně zápasníků, trenérů a odborníků se k tomuto očekávanému duelu vyjadřuje. Nechybí ani Georges St-Pierre, kanadská legenda, která se výrazně zapsala do historie tohoto sportu.

 

Facebook: George St-Pierre Fanpage

St-Pierre, stejně jako mnozí, věří, že Ir může Američana ukončit před limitem a připsat si K.O. Pokud bude mít ale zápas delšího trvání, bude se miska vah naklánět na stranu šestatřicetiletého Cowboye, který není favoritem.

„Jestli půjde o rychlý zápas, bude to McGregor, pokud uvidíme dlouhý zápas, bude to Cerrone," nechal se slyšet St-Pierre v rozhovoru pro TriStar Gym.

Nejbohatší instalatér na světě? Jsou tu další miliony

Nikdo neví, s jakým plánem přijde Cerrone do zápasu. Pokud se Američan rozhodne s McGregorem wrestlit, může se zápas protáhnout, myslí si osmatřicetiletý Kanaďan.

„Cerrone má velmi dobrou kontrolu na zemi, ta je velmi podceňovaná. Trénoval jsem s ním, má velmi dobré porazy. Je velmi výbušný, když chce vyrazit do takedownu. Lidé to nevědí, protože tohle on moc nepoužívá. Tohle použil například proti Patrickovi Coteovi," připomněl St-Pierre zápas z roku 2016, který Američan vyhrál ve druhém kole na T.K.O.

Porovnání soupeřů  
Conor McGregor vs. Donald Cerrone
31 věk 36
25 zápasy 50
21 výhry 36
19 před limitem 27
180 cm výška 186 cm

Přestože Georges St-Pierre jasně neukázal, kdo vyhraje, kloní se k favoritovi, a tím je jedenatřicetiletý McGregor.

Můžete odpočítávat! Vrací se hvězda a rebel, který rozděluje miliony fanoušků

„Vypadá skvěle. Nemám o něm dost informací, ale z toho, co jsem viděl, je jako ostřelovač. Když bojujete s ostřelovačem, musíte se hýbat, potřebujete měnit úrovně, musíte měnit úhly, vzdálenost. Nevím, jestli tohle Cerrone bude dělat," doplnil svůj pohled muž s přezdívkou GSP, kterého fanoušci obdivují za jeho výkony i přístup ke sportu.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.