Rubriky:

Bojové sporty

Boxer Chládek je po operaci, chce ale ještě zabojovat o olympiádu

17. února 2020 12:24 - Praha

Boxer Zdeněk Chládek podstoupil o víkendu operaci levého ramena a je tak ohrožena jeho účast v kvalifikačních turnajích o postup na olympijské hry v Tokiu. Devětadvacetiletý český reprezentant ale věří, že se stihne včas uzdravit a představí se v polovině května v Paříži, kde se bude bojovat o poslední volná místa na vrcholné akci tohoto roku.

 

Milan Malíček, Právo

"Na operaci jsem musel. Ruka nevydržela. Když jsem šel na trénink, tak se problémy znovu vrátily nebo to bylo ještě horší," řekl Chládek.

Při sobotním lékařském zákroku se ukázalo, že rameno je ještě v horším stavu, než se původně zdálo. "Bohužel, jak tam byla artróza ramena, tak se vše zhoršovalo a bylo by to horší a horší. Jsem tak rád, že jsem na operaci šel. Musím myslet i na budoucnost. Zdraví je na prvním místě," uvedl někdejší bronzový medailista z juniorského mistrovství světa.

Joshua chce boxovat v červnu doma v Londýně

Špatný stav ramena překvapil i lékaře, s kterým dlouhodobě spolupracuje a který jej operoval. "Původně mi říkal, že vše zkusíme vyřešit alternativní metodou. Na magnetické rezonanci však nebylo vidět, jak špatné to je. Ukázalo se to až na sále," řekl.

Chládek startoval na olympijských hrách v Londýně 2012 a chystal se zabojovat i o účast v Tokiu. I po operaci věří, že bude mít šanci. "Udělám maximum pro to, abych se uzdravil. Už teď se věnuji rehabilitaci a snažím se léčbu urychlit. Teď nedokážu říct, jak to bude dlouho trvat," řekl Chládek, který bude šest týdnů nosit speciální ortézu.

Jisté je, že se nepředstaví v březnu v Londýně, kde se bude konat evropský kvalifikační turnaj. O dva měsíce později v Paříži je světová kvalifikace.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty