Sekáči jdou do boje. Řežby o peníze i slávu. Jdu to tam vystřílet, vypálil Růžička

27. dubna 2020 18:03 - Praha

Obrovský zájem, takže pyramida bojovníků nabobtnala na dvojnásobek. Ne osm zápasníků, do projektu Oktagon Underground do 70 kilo zasáhne šestnáct jmen, osm Čechů a osm Slováků. Pokud jste čekali jen klasická jména z MMA, tak najdete rozmanitější startovku. Tenhle pavouk nabídne i sekáče, které byste v kleci jinak těžko hledali. Všichni navléknou malé rukavice. Je tu příležitost, která lákala, tihle vyvolení ji přijali. Československé špičky postoje a talenti z MMA se poperou o 8000 eur, v přepočtu asi 220 tisíc korun. Tuhle sumu obdrží vítěz super finále.

 

Czechfighters.cz

České barvy budou na jedné straně pyramidy hájit Jakub Dyk, Michael Krčmář, Tomáš Linh Le Sy, Tadeáš Růžička, Ladislav Krištůfek, Jan Pajtaš, Luboš Lesák a Lukáš Chotěnovský. Za Slovensko se budou v kleci bít Michal Zátorský, Tomáš Drábik, Marco Novák, Marek Kvasnica, Denis Tripšanský, Leonard Spišský, Krisztián Simon a Nikolas Krivák. Celý projekt má odstartovat v květnu, záleží na aktuálním stavu ohledně pandemie koronaviru. "Jsem odhodlanej. Pro výhru celý pyramidy udělám všechno. Jdu to tam vystřílet," nechal se slyšet Růžička.

Fanoušci se mohou těšit na světově uznávanou personu a několikanásobného šampiona. Krčmář má na svém kontě přes sto zápasů v thajském boxu, změřil síly i se světovou legendou Buakawem Banchamekem. Před rokem měl zápas také s Alberem Krausem. O šanci si řekne i talentovaný Tadeáš Růžička, juniorský mistr světa, kterému je předpovídána velká budoucnost. Do klece vkročí i Lukáš Chotěnovský, naděje českého MMA.

https://www.facebook.com/oktagonvyzva/posts/1276317975896094

Na Pudilovou si brousí zuby postrach amatérek

Pravidla OKTAGON UNDERGROUND
Zápasy se budou odehrávat v kleci
Bojovníci budou zápasit v MMA rukavicích
Zápas bude trvat 3 kola po 3 minutách a v případě remízy se zápas rozhodne v extra kole navíc
Dovoleny jsou všechny známé techniky postoje a také klinč a práce na pletivu, obojí však musí být aktivní
Zápas lze pomocí takedownu přesunout i na zem, kde je po třech vteřinách aktivní kontroly uznán jako úspěšný a boj se vrací zpět do postoje
Ti, kteří se nedostanou do pyramidy, budou mít ještě šanci zúčastnit se tzv. v „super-fightech” a rezervních zápasech pro turnaj, které se pro případy zranění očekávají

„Vidím velkou příležitost se zviditelnit a také poměřit síly s výbornými postojáři. Samozřejmě je to i možnost přijít si na hezké peníze. S tím vším je také spojeno to, že bych si v případě výhry mohl nejspíše splnit jeden ze svých snů, živit se čistě tímto sportem. Patřím totiž mezi lidi, kteří dvoufázově trénují, ale chodí k tomu normálně do práce. V postoji se cítím dobře, mám za sebou skvělý tým a za normálních okolností super sparing parťáky. Navíc se bude zápasit v mé tréninkové váze, takže žádné náročné shazování," řekl Sport.cz Chotěnovský.

„V kategorii do 70 kilo se přihlásilo tolik bojovníků, že bychom neposkládali dvě, ale rovnou čtyři pyramidy. Je to především mix mladého talentu, který je jak v Čechách, tak na Slovensku, ale nechybí ani zkušení šampioni a velké osobnosti," vyjádřil se k vybrané pyramidě promotér Ondřej Novotný.

Šanci prokázat kvality dostanou také tři mladí sekáči z MMA – Dyk, Le Sy a už zmíněný Chotěnovský. Na slovenské straně půjde do boje zkušený boxer Michal Zátorský. Do klece naskočí také fantastický postojář Tomáš Drábik a mistr světa a Evropy v thajském boxu Marco Novák, který může být pasován za jedničku slovenského thajského boxu.

Michael Krčmář o Oktagon Underground
„Přihlásil jsem se, protože mi to přišlo jako skvělá příležitost vyzkoušet něco nového. Jdu do velkého neznáma, což ve mně vyvolává pocity, které jsem měl u svého prvního zápasu v thajském boxu. Hrozně se těším. Myslím si, že v thajském boxu patřím mezi nejlepší v České republice, tak proč by mě nevybrali. Nebyl jsem si jistý, říkal jsem si, že to je padesát na padesát. Příprava není úplně ideální vzhledem k situaci, ale to platí pro všechny soupeře. Tréninky jsme přizpůsobili pravidlům, takže trochu změna. Nicméně trénuji, co to jde, abych byl připraven na tuhle výzvu a dotáhnul ji do vítězného konce.“

„Z MMA ohně se představí také Marek Kvasnica, který předvedl skvělý výkon na OKTAGON PRIME 3, atraktivní Denis Tripšanský, pro kterého by měla být tato pravidla splněným snem. Chybět nebude ani jeho „sok z Východu" Leonard Spišský. Černým koněm může být Krisztián Simon. Ten je ve skvělé formě a mezi profesionály v MMA to má 10:2," dodává Novotný.

V zápasech Oktagon Underground se představí bojovníci v celkem pěti vypsaných vahách a pyramidovém systému, z čehož jedna váha je věnována ženám. Finále bude vždy československé. Zápasy nebudou započítávany do oficiálních statistik. Jako první byla představena dámská pyramida, v pondělí fanoušci dostali váhovou kategorii do 70 kilo. Další váhy budou představeny v následujících dnech. Mezi zápasníky organizátoři rozdělí celkem 100 tisíc eur, přibližně 2 750 000 korun.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.